Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Andrzejkowe wróżby i zabawy


Czytaj całość

Andrzejkowe wróżby i zabawy.

W dniu 24 listopada uczniowie klas I-III  bawili się na dyskotece.  Andrzejkową zabawę uatrakcyjniły wróżby, dobra muzyka oraz mrugające kule. Wszystkim dopisywały znakomite humory, to była wspaniała zabawa.

Czytaj całość
 
Miesiąc z Marią Skłodowską - Curie w naszej szkole 2016


"Nie umiała być sławną"

XIII Dzień Patronki Szkoły

  

7 listopada 2016r. - 149. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej- Curie (7.11.1867r.)

125. rocznica rozpoczęcia studiów Marii w Paryżu na Sorbonie (1891r.)

120. lat do pierwszych interesować Marii promieniotwórczością (1896r.)

113. rocznica uzyskania Nagrody Nobla z fizyki (1903r.)

110. rocznica śmierci Piotra (ginie w wypadku 19.04 1906r.)

105. rocznica uzyskania Nagrody Nobla z chemii (1911r.)

12 grudnia 2015r. - XIII Dzień Patronki Szkoły

Do pobrania
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie w naszej szkole  7 XI - 7XII 2016r.

Karta pracy 2016

Czytaj całość
 
Nie szata zdobi człowieka
Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

 

Od czerwca do końca listopada br. dwadzieścioro  uczniów naszej szkoły uczestniczyło w zajęciach realizowanych w ramach projektu ,,Nie szata zdobi człowieka". Inspiracją do planowania dodatkowych zadań była świadomość , że młodzież,  ze względu na dużą odległość od ośrodków kulturalnych,  rzadko wyjeżdża do kina lub teatru. Powoduje   to słabą znajomość znaków sztuki teatralnej i filmowej, niezbyt bogate słownictwo oraz za małe zainteresowania czytelnicze, co z kolei skutkuje trudnościami   w zakresie ortografii,  a także ograniczeniami w działaniach twórczych.


Czytaj całość
 
Sukces naszych gimnazjalistów
Czytaj całość
W dniu 17.11.2016r w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej " Europa Express 2016- pociągiem przez Europę". W konkursie brało udział osiem szkół z terenu naszego powiatu w tym dwie szkoły średnie. Naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: Weronika Osicka, Wiktoria Staniewska i Tobiasz Pluta z klasy III B.  Konkurs składał się z pięciu konkurencji: językowej, podczas której uczestnicy musieli poradzić sobie z tekstem w języku angielskim dotyczącym Instytucji Europejskich, kulinarno - językowej polegającej na wykonaniu prostej potrawy zgodnie z przepisem w języku obcym, wiedzowej odnoszącej się do podstawowych informacji o UE i państwach członkowskich oraz sprawnościowej (unihokej- slalom z piłką).
Czytaj całość
 
Spotkanie "na żywo" z mechanikiem samochodowym
Czytaj całość           
Uczniowie klasy III A gimnazjum w ramach projektu z zakresu zawodoznawstwa ,,Kim być?"  uczestniczyli w spotkaniu z mechanikiem samochodowym - panem Grzegorzem Górskim. Była to doskonała okazja do uzyskania wiedzy na temat zakresu obowiązków, zalet, wad, a także opłacalności wykonywania tej pracy.

            Podczas spotkania prowadzący zajęcia dał do zrozumienia uczniom, iż praca mechanika nie jest zajęciem dla każdego. Zajmują się tym głównie osoby, które posiadają wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku. Praca mechanika rzadko bywa monotonna. Zazwyczaj wymaga od nas zaangażowania i dyspozycyjności. Działalność taka może być opłacalna, jeśli jesteśmy dobrzy w tym, co robimy. Wykwalifikowany i doświadczony mechanik może osiągnąć zarobki na bardzo przyzwoitym poziomie.    
       

Czytaj całość
 
Zima 2017

Czytaj całość
 
Dzień Niepodległości w naszej szkole

Czytaj całość
W dniu 10 listopada uczniowie naszej szkoły przybrani w biało czerwone kotyliony  z chorągiewkami przybyli na salę gimnastyczną gdzie odbyła się uroczysta akademia poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości.

Szkolni artyści przedstawili program ukazujący drogę Polaków do niepodległości. Szczególną wymowę miała scenografia - 4 brzozowe krzyże, na których uczniowie zawieszali tabliczki z nazwami kolejnych powstań Polaków. Wykorzystano również nagrodzone prace w ,"Konkursie na najciekawszy plakat z okazji Święta Niepodległości."

Czytaj całość
 
Odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Czytaj całość
10 listopada 2016r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla nauczycieli.


Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Wicewojewoda Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska  wręczyli  nauczycielom odznaczenia państwowe i medale. Wojewoda, gratulując pedagogom, zwrócił uwagę, że ich praca ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości uczniów. Podczas uroczystości nauczyciele odebrali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczeni pedagodzy pracują na co dzień w szkołach każdego stopnia na terenie całego województwa.
Czytaj całość
 
Kawęczyńskie przedszkolaki na wycieczce w Turku

 

Czytaj całość

            Dnia 14 listopada 2016roku odbyła się wycieczka do Turku. Program wycieczki obejmował:  na spektakl teatralny "Baśnie Braci Grimm" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie i zwiedzanie  Muzeum Rzemiosła Tkackiego  im. Józefa  Mehoffera.
               Tomek dostaje od babci magiczną księgę, wraz z którą wędruje po krainie baśni. Poznaje historię Śpiącej Królewny, Trzech Koziołków, na które czyha zły wilk, spotyka Czerwonego Kapturka wędrującego do babci oraz uświadamia złe zachowanie kapryśnej królewnie z Baśni o Żabim Królu. Wszystkie opowieści kształtują postawy moralne, które uczą dzieci rozgraniczać dobro od zła, a także pozwalają przyswajać pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia oraz piękne autorskie piosenki w wykonaniu aktorów rozwijają w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię.

Czytaj całość
 
Podziękowanie


Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 319