Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Przedszkolaki w teatrze i zoo

Czytaj całość
Dnia 18.05.2016r. dla dzieci 3 - 6 - lat została zorganizowana wycieczka do Łodzi. W programie wycieczki było m.in. obejrzenie przedstawienia   pt. "O Żabce co nie została królewną" w Teatrze Arlekin . Należy tu nadmienić, że dzieci z naszego przedszkola miały już niejednokrotnie zorganizowany wyjazd do teatru.

            Po opuszczeniu teatru, uczestnicy wycieczki udali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie mogli poznać i obserwować różne ptaki, ryby i zwierzęta egzotyczne. Dla przedszkolaków wizyta w zoo okazała się być niezwykłą przygodą z wielu powodów, a fascynacja związana z tak bliskim kontaktem ze zwierzętami znanymi głównie z książek wzrastała z każdym przebytym krokiem. Dzieci mogły z bliska obserwować nieznane gatunki zwierząt, jak również oglądać je w czasie karmienia i odpoczynku. Wśród przedszkolaków nie zabrakło prawdziwych znawców fauny, którzy szybko rozpoznawali i nazywali spotkane zwierzęta. Wycieczka do zoo okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem,  ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

                      Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki : Grażyna Jesionek, Beata Pabisiak

 

Czytaj całość
 
KOLONIE LETNIE 2016

KOLONIE LETNIE 2016      

      Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA" organizuje kolonie letnie dla dzieci rolników w wieku od
8 do 16 lat, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pewnym zakresie w KRUS.

        Koordynatorem powiatowym jest Przewodniczący Zarządu Powiatowego ZZR "OJCZYZNA" w Turku - Eugeniusz Maciejewski tel. 607983870.  Informacje można również uzyskać na stronie internetowej www.piast-jmen.pl, w zakładce Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA".


Czytaj całość
 
Congratulations Kamila!

Czytaj całość

Congratulations Kamila!

 

W dniu  18.05.2016 do Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie tłumnie przybyli recytatorzy poezji obcojęzycznej z  całego powiatu..  Recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Kamila Pietrzak , uczennica kl. III  Zespołu  Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie , została zwyciężczynią  XIII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej we Władysławowie ,w kategorii  poezji anglojęzycznej. Pokonała  21 świetnie recytujących gimnazjalistów  ze szkół powiatu tureckiego. Zwycięstwo Kamili   jest po części  zasługą  nauczycielki  języka angielskiego - p. Joanny Pawlak, która przygotowała gimnazjalistkę do konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                              red. J.P.

Czytaj całość
 
Wycieczki turystyczno - krajoznawcze

 

Wycieczki turystyczno - krajoznawcze wpisały się już na stałe w kalendarz roku szkolnego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie.

  W tym roku w dniach 4-6 maja organizatorka wyjazdu p. Barbara Glapińska współpracując z Biurem Podróży "ARKONA"  z Koła  zabrała uczniów w malownicze Pieniny.

  Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum zwiedzali przepiękne zabytki architektury tj. zamek w Czorsztynie i Niedzicy. Wspinali się niezwykle męczącym szlakiem na Trzy Korony, spacerowali Wąwozem Homole, przechadzali się szlakiem wzdłuż Dunajca w Szczawnicy Zdroju, odpoczywali po trudach wędrówki płynąc  po Zalewie Czorsztyńskim.

  Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili , iż są pod wielkim wrażeniem urokliwego krajobrazu  oraz że jest to jeden z najpiękniejszych zakątków naszej ojczyzny.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do głosowania

Zaproszenie do głosowania 

Gmina Kawęczyn zgłosiła do konkursu "Podwórko NIVEA" propozycję placu rodzinnego zlokalizowanego obok zespołu boisk Orlik w Kawęczynie.  Głosować można do 30 czerwca 2016 r. W każdy dzień można oddać 1 głos. O tym czy plac powstanie zdecyduje liczba głosów oddanych poprzez stronę  www.nivea.pl/podworko .

Prosimy o oddawanie głosów.

Czytaj całość
 
3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięła udział pani Arleta Biegańska - Dyrektor Zespołu Szkół, pani Bożena Tylak - wicedyrektor szkoły oraz nauczyciele i uczniowie z poszczególnych klas.

Apel rozpoczął się krótkim nawiązaniem do 1050. rocznicy przyjęcia Chrztu Polski. Następnie uczniowie przypomnieli zebranym najważniejsze wydarzenia z 1791 roku oraz znaczenie uchwalenia Konstytucji dla naszej Ojczyzny. Patriotyczne pieśni w wykonaniu uczennic gimnazjum podkreśliły podniosły nastrój tego wydarzenia. 

 Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Arleta Biegańska. Podziękowała młodym artystom za przepiękną lekcję historii, za zaangażowanie i zaprezentowanie swoich umiejętności. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach.

 

 

Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Historyczny

Czytaj całość

Powiatowy Konkurs Historyczny

Wojciech z Brudzewa oraz Mikołaj Kopernik - życie i działalność


Dnia 16 marca 2016r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury "Wozownia" w Brudzewie I Powiatowy Konkurs wiedzy historycznej pn. "Wojciech z Brudzewa oraz Mikołaj Kopernik - życie i działalność". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum  - Weronika Osicka (kl. IIb) i Kamil Waliszek (kl. IIa), którzy zarazem okazali się zwycięzcami konkursu. Kamil zajął I miejsce, a Weronika - II miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 kwietnia br. podczas obchodów imienin Wojciecha - najbardziej znanego brudzewianina. Uczestników konkursu przygotowywała p. Monika Serafińska.

 

Czytaj całość
 
"Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne"
"Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne"
Bardzo prosimy o oddanie głosu na nasz projekt dla małych dzieci (w wieku 3-8 lat) - "Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne". Jest on dostępny na stronie internetowej Fundacji Aviva "To dla mnie ważne". Można głosować tylko 1 raz.
Jeśli oddasz głos, to przyczynisz się do uzyskania dotacji na atrakcyjne zajęcia w godzinach popołudniowych.

Dziękujemy za każdy oddany głos !

                                                         Wychowawczynie
                                                 oddziałów przedszkolnych
Czytaj całość
 
1050. rocznica Chrztu Polski

Czytaj całość

1050. rocznica Chrztu Polski
 

            W środę 13 kwietnia 2016r. uczestniczyliśmy w uroczystej Sesji Rady Gminy Kawęczyn poświęconej 1050. rocznicy Chrztu Polski. Chrzest Mieszka I był przełomowym wydarzeniem w historii Polski i Polaków. Włączył nasz kraj w grono kultury i religii zachodnioeuropejskiej. W związku z tą szczególną rocznicą wysłuchaliśmy wykładu doktora Jerzego Łojki pt. "1050 lat chrześcijaństwa w Polsce - trudne stulecia" oraz prelekcji doktora Włodzimierza Łęckiego pt. "Miejsca związane z Chrztem Polski w 966 roku".

            Po wystąpieniach gości i podjęciu uchwały o jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski mogliśmy podziwiać uczennice naszej szkoły, które pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pana Krzysztofa Jesionka, przygotowały krótką część artystyczną.  Dziewczęta zaprezentowały gościom najstarsze zabytki muzyki polskiej  oraz hymn jubileuszu  1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia  pt. "Jesteśmy krajem chleba".

            Ta ciekawa lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Czytaj całość
 
"Junior Spor" w naszej szkole
Czytaj całość

"Junior Spor" w naszej szkole


       Ruszyła pierwsza wiosenna edycja projektu  "Junior Sport"  finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach projektu dziewiętnastu  uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej  bierze udział w pozalekcyjnych zajęcia sportowych. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu na sali gimnastycznej oraz wielofunkcyjnym boisku sportowym "Orlik". Uczniowie, w porozumieniu z prowadzącą zajęcia, wybierają dyscypliny  sportowe zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Dzięki uczestnictwu w zajęciach  dzieci poprawiają swoją sprawność fizyczną, rozwijają talenty sportowe oraz  uczą się aktywnie spędzać czas wolny.

A.    Bartczak

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 288