Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości
DEN

 Czytaj całość

,,Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział, ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał, nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało".

                                                          Janusz Korczak

 

14 października 2015 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie szkoły pod kierownictwem nauczycieli (p. V. Kończak, p. U. Jarentowskiej, p. B. Kępy, p. K. Jesionka) przygotowali przedstawienie, w którym poprzez wiele ciekawych scenek kabaretowych, wierszy i piosenek obrazujących pracę wychowawców dziękowali swoim nauczycielom za trud wychowawczy. Humorystyczne przedstawienie ukazywało początki pracy w tym zawodzie, współczesne warunki pracy pedagogów oraz współpracę szkoły z władzami samorządowymi i parafialnymi.
Młodzi artyści także piosenką i poezją uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników szkoły. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy, poświęcenie, czujność i troskę o dobro dzieci i młodzieży. 
Po programie artystycznym Dyrektor-pani Arleta Biegańska wręczyła Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi. Nagrody otrzymali: p. Bożena Tylak, p. Magdalena Tomczyk, p. Aneta Górska, p. Aleksandra Bartczak, p. Hanna Nowak, p. Grażyna Jesionek, p. Izabela Tomczyk, p. Teresa Antczak oraz p. Wiesława Chrostek. Pani Dyrektor złożyła również życzenia dla całego grona pedagogicznego. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli piękne, własnoręcznie wykonane kwiatki z cukierków.

Czytaj całość
 
Stypendia od Towarzystwa Samorządowego
 
Czytaj całość
Stypendia od Towarzystwa Samorządowego
Kto jest szczęśliwy ? Ten, kto ma zdrowe ciało, bogatą duszę i naturę podatną do kształcenia. Pod takim hasłem w dniu 5 października 2015r. w Zespole Szkół im Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie po raz szesnasty odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Towarzystwa Samorządowego  uczniom naszej gminy. W uroczystości wzięli udział: Ireneusz Niewiarowski -  Senator RP , Jan Nowak - Wójt Gminy Kawęczyn, Piotr Gebler - Przewodniczący Rady Gminy, Arleta Biegańska - Dyrektor Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie, Ewa K ałużna - Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich. Stypendia otrzymali:  Martyna Błaszczyk, Julia Jeżykowska, Marcin Jeżykowski, Weronika Osicka, Kamil Waliszek, Kamila Pietrzak, Zuzanna Brzychcy, Agata Chojnacka, Kamil Janaszczyk. Stypendystom towarzyszyli ich rodzice. Wręczone stypendia współfinansuje Urząd Gminy Kawęczyn oraz indywidualni darczyńcy. Wyróżnieni złożyli podziękowania Senatorowi RP panu Ireneuszowi Niewiarowskiemu oraz władzom Gminy za ofiarność w wspieraniu młodzieży uzdolnionej będącej w trudnej sytuacji materialnej. Uroczystości towarzyszyła ciepła i serdeczna atmosfera.

 
Czytaj całość
 
Informacja !

Uwaga !

Ubezpieczenie PZU od następstw nieszczęśliwych wypadków w roku szkolnym 2015/2016 płatne do 10 października 2015 r.

Zainteresowanych rodziców dobrowolnym ubezpieczeniem dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków informujemy, że jednorazowa składka na rok 2015/2016 wynosi 39,00 zł.

Czytaj całość
 
Wniosek o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników.

Informacja dla rodziców

uczniów klasy III szkoły podstawowej,

klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia, klasy IV technikum

oraz uczniów objętych kształceniem specjalnym.

 

            Zgodnie z rozporządzeniem Wójta Gminy Kawęczyn nr 42 /2015 z dnia 17 lipca 2015 r wydanym na podstawie  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. poz. 938 ) wnioski o udzielenie pomocy można składać do dnia 11 września 2015r. Wnioski składa się do dyrektora szkoły, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania, jest udzielana uczniom uczęszczającym w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej, klasy III ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia i klasy IV technikum. Pomoc udzielana jest również uczniom posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Wniosek w formacie doc

Wniosek w formacie pdf

A. Biegańska
 

Czytaj całość
 
List Rzecznika Praw Dziecka
Czytaj całość
 
Fundusz Stypendialny
KOLEJNĄ EDYCJĘ PROGRAMU STYPENDIALNEGO

TOWARZYSTWA SAMORZĄDOWEGO

NA ROK SZKOLNY 2015/2016

link do Funduszu Stypendialnego Towarzystwa Samorządowego

 

Czytaj całość
 
Zakończenie roku przedszkolnego
Czytaj całość

Zakończenie roku przedszkolnego

             Dnia 25 czerwca 2015 roku  w Kawęczynie odbyło sie uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015.

Uroczystość rozpoczęła młodsza grupa przedszkolaków, która przedstawiła program  artystyczny składający sie z wierszyków i piosenek. Występy zakończyli zabawą w pociąg.

            Dzieci z grupy starszej brawurowo wykonały polonez, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W dalszej części starszaki wierszami i piosenką pożegnały przedszkole.

            Pani  Dyrektor Arleta Biegańska podziękowała rodzicom za całoroczną pomoc i współpracę. Następnie pożegnała dzieci wręczając im pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek.

            Uroczystość zakończyła się w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku dzieci, rodziców , nauczycieli i dyrekcji szkoły. Dzień ten  na pewno zapisze się w pamięci dzieci i rodziców.

                                                                                                             Grażyna Jesionek , Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
IX SPOTKANIE KAWĘCZYŃSKICH ANGLOMANIAKÓW


IX SPOTKANIE KAWĘCZYŃSKICH ANGLOMANIAKÓW
23 czerwca 2015 r. po raz IX uczniowie klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w gminie Kawęczyn spotkali się na konkursie językowym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kawęczynie. W miłej i przyjaznej atmosferze anglomaniacy rywalizowali ze sobą rozwiązując testy i śpiewając ulubione piosenki w języku angielskim. I miejsce zajęły klasy : IV ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, V ze Szkoły Podstawowej w Tokarach i VI ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców, natomiast drobne gadżety ufundowane zostały przez Gminę w Kawęczynie. Rada Rodziców natomiast zadbała o poczęstunek w przerwie konkursu. Od dziewięciu lat organizatorem konkursu jest nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Kawęczynie p. Joanna Pawlak. Organizatorzy zaprosili uczniów oraz ich opiekunów ze szkół w Tokarach, Skarżynie i Kowali Pańskich za rok - na jubileuszowe X już spotkanie.
Czytaj całość
 
Pomoc na zakup podręczników!

Pomoc na zakup podręczników!

informacja dotyczącza pomocy na zakup podręczników

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

odbędzie się dnia 26 czerwca 2015 r. 
 
- godz. 8:00 msza św. w Kaplicy w Kawęczynie.
- godz. 8:45 uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 241