Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 3 gości
HALLOWEEN 2014
Jak co roku w Szkole Podstawowej w Kawęczenie odbyło się Halloween Party na , które przybyły wiedźmy , potwory , wampiry i inne straszydła. Bawiliśmy się wyśmienicie uczestnicząc w wielu halloweenowych zabawach takich jak: taniec z miotłą, jedzenie jabłek zawieszonych na sznurku, krzyk rozpaczy, rzut duchem czy owijanie mumi na czas. Nie zabrakło również słynnych symboli w postaci święcących dyni z wyszczerbionymi zębami zwanymi ? Jack-o-lantern. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Celem imprezy było poznanie kultury i tradycji krajów anglojęzycznych , których Halloween obchodzony jest co roku 31 października. Zabawy zorganizowała kl. Vi wraz z nauczycielką jęz. angielskiego Joanną Pawlak.
 
 
 
Czytaj całość
 
Ślubowanie pierwszaków!
Czytaj całość
W dniu 22 października w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kawęczynie odbyła się piękna impreza z udziałem uczniów i nauczycieli szkoły podstawowej, rodziców, oraz licznie przybyłych gości. Uroczyste ślubowanie złożyło 22 uczniów klasy pierwszej. Ślubowali oni, że będą kochać Ojczyznę, dbać o dobre imię szkoły i być jej dobrymi uczniami. Na prawdziwych uczniów dużym drewnianym ołówkiem pasowała ich dyrektor Arleta Biegańska, która wręczyła im pierwsze szkolne legitymacje. Następnie uczniowie otrzymali mnóstwo prezentów: książeczki SKO z wkładem 5zł wręczył im osobiście Prezes BS. w Malanowie Jan Tygielski, który zachęcał maluchów do oszczędzania. Imienne listy gratulacyjne, wraz ze słodkim podarunkiem przekazał każdemu pierwszakowi Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.
W dalszej kolejności Komendant Powiatowy Komisariatu Policji w Turku przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach. Każdy z pierwszaków otrzymał kamizelkę odblaskową. Dzieci otrzymały także podarunki od swoich młodszych kolegów z przedszkola i starszych z klas II i III, oraz książeczki do pisania od Rady Rodziców. Dzieci podziękowały wszystkim zebranym pięknie wykonanym programem artystycznym przygotowanym przez wychowawcę Jadwigę Antczak.
Na zakończenie rodzice pierwszaków zaprosili wszystkich zebranych na słodki poczęstunek.
red. Jadwiga Antczak
Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego ze ślubowania klas pierwszych
dostępnego pod adresem:


Czytaj całość
 
Pamiętamy o tych co odeszli.

Czytaj całość

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych ,w sobotę 25 października uczennice kl IIb  Gimnazjum im. MSC w Kawęczynie Karolina Walczak i Karina Wolska wraz z wychowawczynią Anną Milewską Inglot w imieniu uczniów i nauczycieli gimnazjum zapaliły znicze na ,,Grobie Nieznanego Żołnierza", zmarłego księdza parafii Tokary  oraz nauczycieli.
Pamięć o tych co odeszli uczczono również sprzątając  okolice Krzyża na cmentarzu oraz kilka grobów.

Ksiądz Proboszcz Antoni Janicki okazał wdzięczność za zaangażowanie społeczne uczennic.

Czytaj całość
 
W tajemniczej krainie krasnali

Czytaj całość
W poniedziałek 20 października dzieci z klas I - III oraz oddziałów przedszkolnych mieli okazję obejrzeć w Domu Kultury w Turku baśń muzyczną "W tajemniczej krainie krasnali"  w wykonaniu Teatru "Duduś"  z Łodzi. Wesołe piosenki, gra aktorów, scenografia sprawiły, że tak przygotowane przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Zobacz!
 

Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

 

św. Jan Paweł II

 Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.
Uczniowie poprzez wiersze i piosenki ukazali codzienny trud nauczycieli i wychowawców oraz swoje, często niezbyt chlubne postawy w czasie lekcji. Największy aplauz publiczności otrzymała prezentacja mody nauczycielskiej. Na zakończenie uczniowie wręczyli nauczycielom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom skromne upominki.
Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli. Pani  Anna Milewska Inglot opracowała scenariusz, pan Krzysztof Jesionek zajął się opracowaniem muzycznym a pani Aneta Górska przygotowała dekorację i zaproszenia.
Po występie uczniów głos zabrała pani dyrektor Arleta Biegańska, która podziękowała wszystkim nauczycielom za aktywną pracę dydaktyczną i wychowawczą a następnie wręczyła Nagrody  Dyrektora Szkoły. Ze szkoły podstawowej nagrody otrzymali: pani Jadwiga Antczak, pani Beata Pabisiak, pani Ilona Froncala i pan Krzysztof Jesionek, z gimnazjum nagrodzono panią Alinę Bartosik, panią Barbarę Glapińską, panią Violettę Kończak oraz pana Mariusza Bednarka.
Pani dyrektor poinformowała również, że Kuratorium Oświaty w Poznaniu przyznało Pani B. Glapińskiej Złoty Medal Za Długoletnią Służbę, natomiast Nagrodę Wójta Gminy Kawęczyn przyznano pani Annie Paczkowskiej.
Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.

Czytaj całość
   


 

Czytaj całość
 
Zaproszenie Stowarzyszenia Koła Gospodyń

Czytaj całość
 
Wykaz projektów
Czytaj całość
 
Dzień Chłopca

Czytaj całość
Dzień Chłopca, Dzień Chłopaka to święto obchodzone 30 września i bardzo popularne wśród uczniów. Z tej okazji dzieci z klas 0 ? III bawiły się na wieczorku szkolnym. Zobacz galerię zdjęć.

 

Czytaj całość
 
"Rajd Pamięci"

Czytaj całość
Grupa uczniów Gimnazjum w Kawęczynie wzięła udział w sobotę 4 października w rajdzie rowerowym do Czachulca. Celem wyjazdu było uczczenie pamięci ofiar getta żydowskiego, które tam istniało od 2.10.41r. do 22.07.42r.
W czasie odpoczynku na posiłek, nauczycielka historii i organizatorka rajdu Anna Milewska Inglot opowiedziała historię getta przybliżając warunki życia i okoliczności śmierci przebywających  w nim Żydów. Przedstawiła również etapy budowy pamiątkowej tablicy nazywanej ,,Ścianą płaczu".
Następnie w skupieniu uczestnicy rajdu oddali cześć ofiarom getta zapalając symboliczny znicz.
W drodze powrotnej odwiedzono miejsce gdzie faszyści powiesili 10 Żydów.
Pogoda sprzyjała również spacerom   po pięknym lesie i odwiedzinom w stadninie koni huculskich.
Uczestnicy uznali rajd za ,"ciekawą lekcję historii".
 

Czytaj całość
 
Wycieczka III klas gimnazjum do Lichenia
Czytaj całość

Wycieczka III klas gimnazjum do Lichenia

Dnia 19.09.2014r. jak co roku klasy 3 gimnazjum naszej szkoły pojechały z wychowawcami p.M.Tomczyk i B.Glapińską oraz organizatorem p.katechetką I.Tomczyk na pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu. Ks. Proboszcz A.Janicki przedstawił nam miejsce objawień maryjnych i historię tego ważnego dla katolików ośrodka religijnego.

Wyjechaliśmy rano, aby mieć więcej czasu na zwiedzanie. Najpierw zatrzymaliśmy się w Lasku Grąblińskim, gdzie były objawienia Maetki Bożej. Następnie udaliśmy się do Bazyliki Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Później uczestniczyliśmy we mszy świętej . W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się jeszcze w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

W godzinach popołudniowych pełni wrażeń wróciliśmy do domu . Pragniemy podziękować opiekunom za mile spędzony wspólnie czas.

Uczestnicy wyjazdu

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 194