Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
DAWID PRZYBYLAK V-CE MISTRZEM SŁÓWEK

Czytaj całość
W dniu 14 kwietnia 2014 Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich odbył się finał III edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego WORD MASTER. W konkursie udział wzięły następujące szkoły:

- Zespół Szkół Technicznych w Turku;

- Gimnazjum nr 1 w Turku;

- Gimnazjum nr 2 w Turku;

- Gimnazjum w Grzymiszewie;

- Gimnazjum w Kawęczynie;

- Gimnazjum w Uniejowie;

- Gimnazjum w Malanowie;

- Gimnazjum we Władysławowie;

- Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Przez półtorej godziny uczestnicy zmagali się z testem sprawdzającym znajomość słownictwa z różnych obszarów tematycznych. Niektóre zadania skupione były jednak na słówkach związanych ze środowiskiem i jego ochroną. Uczeń naszego gimnazjum-Dawid Przybylak z klasy II B uzyskał imponujący wynik 135 pkt. na 139 możliwych i został v-ce mistrzem zajmując II miejsce.

Joanna Pawlak

Czytaj całość
 
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
Czytaj całość
 
Wielki jest człowiek, który chce się uczyć...
Czytaj całość 
       Te słowa idealnie pasują do Jakuba Kasprzaka ucznia kl. III Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie oraz Weroniki Górskiej uczennicy kl. III Gimnazjum w Kowalach Pańskich.
Jakub Kasprzak został podwójnym laureatem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Jego pasją jest królowa nauk- matematyka. Oddał także swoje serce chemii.
      Jakub Kasprzak otrzymał tytuł laureata konkursu matematycznego. Do tego konkursu przystąpiło 7822 uczniów z całej Wielkopolski, do eliminacji rejonowych zakwalifikowało się 235, a do wojewódzkich 45. Tytuł laureata otrzymało28 gimnazjalistów. Uczeń Gimnazjum z Kawęczyna jest jedynym laureatem z matematyki z powiatu tureckiego i całego regionu. Nauczycielką przygotowującym była pani Anna Paczkowska.
Drugi tytuł laureata uzyskał Jakub z chemii. Do zmagań konkursowych przystąpiło 4497 uczniów, do eliminacji rejonowych zakwalifikowało się 396, a do wojewódzkich 123 osoby. Tytuł laureata otrzymało 76 osób, z czego 4 z powiatu tureckiego. Nauczycielką przygotowującą była pani Alina Bartosik.

 

Czytaj całość
 
Uczniowie klas trzecich....
List Rzecznika Praw Dziecka skierowany do Uczniów  klas trzecich.

Link do treści listu
Czytaj całość
 
Wniosek o udostępnienie konta dziennika elektronicznego
Wniosek o udostępnienie konta dziennika elektronicznego
plik do pobrania w formacie .doc
plik do pobrania w formacie .pdf


 
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

W związku z tym, że są wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych informujemy, iż można jeszcze zapisywać dzieci.

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia

7 KWIETNIA 2014

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA

 

    Co roku 7 kwietnia  obchodzimy  Światowy Dzień Zdrowia. Co roku też  wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi . W tym roku tematem przewodnim są choroby przenoszone przez wektory.

Czytaj całość
 
Powitanie Wiosny

 

Czytaj całość

Dnia 21 marca 2014r. dzieci z klas I - III z naszej szkoły żegnały zimę i radosnymi okrzykami witały upragnioną porę roku - wiosnę.

Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE

ZAPROSZENIE 

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci w wieku przedszkolnym, na spotkanie informacyjne, w trakcie którego zostaną omówione:

  • Zasady rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do I klasy szkoły podstawowej,
  • Zmiany w ustawie o systemie oświaty w zakresie realizacji obowiązku przedszkolnego przez dzieci 6-letnie
  • Rola przedszkola w przygotowaniu dziecka do obowiązku szkolnego
  • Zasady konkursu "Mam 6 lat"
 

     Zebranie odbędzie się w dniu 6 marca 2014 r. tj. w czwartek o godz. 12:00 w Sali nr 4.

 
Dyrektor Zespołu Szkół
Czytaj całość
 
X JUBILEUSZ STOWARZYSZENIA "KAWĘCZYŃSKIE FORUM RODZICÓW"
Czytaj całość

X JUBILEUSZ STOWARZYSZENIA "KAWĘCZYŃSKIE FORUM RODZICÓW"

 

            18 lutego 2014r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie odbyło się walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia "Kawęczyńskie Forum Rodziców". Okazja do spotkania była wyjątkowa, albowiem 8 marca bieżącego roku Stowarzyszenie obchodzić będzie swoje 10. urodziny.
Z tego tytułu pan Jan Nowak, Wójt Gminy Kawęczyn, złożył na ręce pani Grażyny Nowak, Prezes Stowarzyszenia, gratulacje. Życzył dalszych sukcesów w pozyskiwaniu dotacji i realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej.

            Organizacja przez cały czas utrzymuje ciekawą ofertę zajęć edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych i integrujących wszystkich mieszkańców Gminy Kawęczyn (bez względu na wiek
i wykształcenie). Dzięki aktywności członków Stowarzyszenia w 2013 roku zostały zrealizowane 3 projekty, natomiast na przestrzeni 10 lat -  ponad 55 projektów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że na realizację celów statutowych Stowarzyszenie pozyskało ponad 350 tys. złotych dotacji. Znaczną część  środków pozyskiwano również podczas organizowanych corocznie festynów "Mama, tata i ja". Darowizny osób prywatnych oraz dochód z loterii fantowej, sprzedaży ciast, prowadzonego bufetu pozwalały na wniesienie wkładu własnego koniecznego przy staraniu się o dotacje. Nasi grantodawcy to: Wojewoda Wielkopolski, Urząd Marszałkowski, Gmina Kawęczyn, Starostwo Powiatowe, Polska Fundacja Dzieci
i Młodzieży, Kuratorium Oświaty, ROPS w Poznaniu i WFOŚ.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 163