Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Czytaj całość
10 listopada 2016r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń dla nauczycieli.


Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann, Wicewojewoda Marlena Maląg i Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska  wręczyli  nauczycielom odznaczenia państwowe i medale. Wojewoda, gratulując pedagogom, zwrócił uwagę, że ich praca ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości uczniów. Podczas uroczystości nauczyciele odebrali Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczeni pedagodzy pracują na co dzień w szkołach każdego stopnia na terenie całego województwa.
Czytaj całość
 
Kawęczyńskie przedszkolaki na wycieczce w Turku

 

Czytaj całość

            Dnia 14 listopada 2016roku odbyła się wycieczka do Turku. Program wycieczki obejmował:  na spektakl teatralny "Baśnie Braci Grimm" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie i zwiedzanie  Muzeum Rzemiosła Tkackiego  im. Józefa  Mehoffera.
               Tomek dostaje od babci magiczną księgę, wraz z którą wędruje po krainie baśni. Poznaje historię Śpiącej Królewny, Trzech Koziołków, na które czyha zły wilk, spotyka Czerwonego Kapturka wędrującego do babci oraz uświadamia złe zachowanie kapryśnej królewnie z Baśni o Żabim Królu. Wszystkie opowieści kształtują postawy moralne, które uczą dzieci rozgraniczać dobro od zła, a także pozwalają przyswajać pozytywne wzorce postępowania. Ruchoma i kolorowa scenografia oraz piękne autorskie piosenki w wykonaniu aktorów rozwijają w łatwy i pełen radości sposób dziecięcą wyobraźnię.

Czytaj całość
 
Podziękowanie


Czytaj całość
 
11 Listopada

Czytaj całość
Dzięki konkursowi na ,,Najciekawszy plakat z okazji Święta Niepodległości" nasza szkoła od dwóch tygodni wygląda kolorowo, przypomina uczniom, oraz gościom o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości.

Czytaj całość
 
Stypendia od Towarzystwa Samorządowego

Czytaj całość
W dniu 4 listopada 2016 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie po raz siedemnasty odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Towarzystwa Samorządowego uczniom naszej gminy. W uroczystości udział wzięli: p. Ireneusz Niewiarowski - prezes TS, były senator RP, p. Jan Nowak - wójt Gminy Kawęczyn, p. Piotr Gebler - przewodniczący Rady Gminy, p. Sylwester Kasprzak - wiceprzewodniczący Rady Gminy,  p. Arleta Biegańska - Dyrektor Zespołu Szkół im Marii Skłodowskiej Curie w Kawęczynie, p. Ewa Kałużna - Dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich oraz tegoroczni stypendyści wraz z rodzicami.
 

Czytaj całość
 
Ślubowanie uczniów klasy I

Czytaj całość
           
Dzień 27 października to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia bowiem uczniowie klasy I zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie. Do tej chwili dzieci przygotowywały się już od pierwszego tygodnia nauki w szkole. Zapoznawały się ze swoimi prawami i obowiązkami, poznawały zasady panujące w tym nowym, ważnym dla nich miejscu, aktywnie uczestniczyły w lekcjach, zawierały nowe znajomości. Były pilne i pracowite. Wiedziały, że aby zostać przyjętym do szkolnej rodziny, trzeba udowodnić,  że się na to zasługuje.

Czytaj całość
 
Wolontariusze wsparli tureckie schronisko
Czytaj całość
 
Pomoc dla podopiecznych schroniska

Czytaj całość
W dniu 12 października członkowie Klubu Młodego Wolontariusza przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na pomoc dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Turku.
Uczennice klas trzecich gimnazjum przygotowywały i piekły gofry. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na zakup karmy dla zwierząt. Udało nam się zebrać pokaźną kwotę, która na pewno wpłynie na polepszenie warunków przebywania bezdomnych psów i kotów w schronisku.
Dziękujemy za wsparcie inicjatywy pomocy zwierzętom. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce podopiecznym schroniska.

Czytaj całość
 
Śladami dawnej Wielkopolski
Czytaj całość
 
W poniedziałek 3.10.2016 r uczniowie naszego Zespołu Szkół wzięli udział w wycieczce Gniezno - Biskupin - Kruszwica realizowanej w ramach projektu "Śladami dawnej Wielkopolski". Głównym celem wyjazdu było podniesienie poziomu wiedzy na temat historii naszego regionu i miejsc związanych z powstawaniem państwa polskiego w 1050. rocznicę Chrztu Polski.
Czytaj całość
 
Niecodzienna lekcja historii.

Czytaj całość
We wtorek 4 października uczniowie klasy II gimnazjum wyjechali  na lekcję historii do Czachulca.

Celem lekcji było oddanie czci ofiarom getta żydowskiego, które Niemcy utworzyli 75 lat temu, 2 października 1941r.  oraz przybliżenie uczniom historii getta.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 314