Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Życzenia


Cudownych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych  radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Magicznego Nowego Roku spełniającego najskrytsze marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.
 
 
Życzą nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół im. MSC  w Kawęczynie
Czytaj całość
 
Dzień Patronki


Czytaj całość

Dzień Patronki

                                                       "Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

(Maria Skłodowska - Curie)

     11 grudnia 2013r. obchodziliśmy jubileuszowy, 10. dzień patronki. Na uroczystość przybyli: pan Jan Nowak, Wójt Gminy Kawęczyn, pan Piotr Gebler, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn, pani profesor Małgorzata Garda, ksiądz Antonii Janicki, proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Tokarach, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Po słowach powitania przyszedł czas na montaż słowno - muzyczny, w którym uczniowie wyrazili swój podziw dla Marii Skłodowskiej - Curie za pasje, talent, pracowitość, niezłomność w osiąganiu celów, skromność
i poświęcenie dla drugiego człowieka. Wsiedli też do wehikułu czasu i przenieśli się do lat 1999 - 2012, kiedy to społeczność szkolna dokonała wyboru Patrona, obchodziła uroczystość nadania szkole imienia, a później przez 10 lat z godnością i pełnym zaangażowaniem świętowała kolejne Dni Patronki, biorąc udział w różnorodnych konkursach plastycznych, literackich, teatralnych - dotyczących życia i odkryć uczonej. W tym roku również nie zabrakło konkursów. W ciągu miesiąca każda z klas musiała wykonać przydzielone jej zadania. Zgromadzeni na uroczystości mogli podziwiać efekty pracy uczniów. Publiczność zachwyciły portrety Marii Skłodowskiej - Curie, róże słynnej uczonej, plakaty pod hasłem "W drodze do Panteonu", projekty zakładek do książek, listy gratulacyjne oraz eseje na temat "Co by było, gdyby nie było Marii Skłodowskiej - Curie?"

Czytaj całość
 
Nagroda dla Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie.

W dniu 5 grudnia pan Jan Nowak Wójt Gminy Kawęczyn i pani Arleta Biegańska dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie wzięli udział w uroczystości podsumowani Konkursu PN. "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich"- XIV edycja. Uroczystość miała miejsce w Sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

            W tym roku z Gminy Kawęczyn zgłoszony został projekt Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie pn. "Szkoła dla każdego". Kapituła Konkursu w dniu 19 września br odwiedziła Zespół Szkół i na miejscu zapoznała się z efektami realizacji projektu. Ocena wypadła pomyślnie.

            Zespół Szkół im. MSC w Kawęczynie Znalazł się w gronie narodzonych i otrzymał nagrodę w wysokości 4000 zł. Jest to już trzecia nagroda w tym konkursie. Pierwszą w 2003 r. otrzymało Gimnazjum za projekt "Herbowy ptak", kolejną w 2005 r. za projekt "działajmy razem". Tegoroczna nagroda sprawiła tym większą radość bo zbiegłą się z dziesięcioleciem nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie szkołom w Kawęczynie.

 

Czytaj całość
 
Kawęczyńskie maluchy w akcji
Czytaj całość

 Maluchy w wieku od 2 do 4 lat oraz ich rodzice przez ostatnie 3 miesiące uczestniczyli w projekcie pod nazwą  "Klub małego kawęczyniaka". Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci z przyjemnością brały udział w atrakcyjnych zajęciach pobudzających różne aktywności. Edukacyjne zabaw umożliwiły im adaptację i integrację. Rodzice zauważyli zmiany w zachowaniu swoich dzieci, dostrzegli, że szybko nauczyły się zasad obowiązujących w grupie i przenosiły je do domu.Również rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przez co wzmacniali kontakt emocjonalny ze swoimi dziećmi, więzi między nimi stały się bardziej trwałe. Dzięki takiej  formie zajęć   dzieci miały lepsze warunki rozwoju intelektualno-emocjonalnego.

Pragnę serdecznie podziękować rodzicom za udział i zaangażowanie w projekcie oraz prowadzącym zajęcia: p. Violetcie Kończak, p. Mirosławie Piekarskiej, p. Joannie Pawlak, p. Patrycji Adamczewskiej i p. Weronice Chrostek oraz p. Małgorzacie Tołkacz za prowadzenie księgowości.

 

 Koordynator projektu: Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Andrzejki

Czytaj całość
26 listopada uczniowie z klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się na wieczorku andrzejkowym.

Czytaj całość
 
11 Listopada - Święto Niepodległości
Czytaj całośćHasło "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" było główną ideą uroczystości, która odbyła się w dniu 8 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie. Śpiewając wspólnie najbardziej popularne pieśni patriotyczne, świętowaliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest bowiem opowieść o Ojczyźnie. Są one dowodem historii naszego narodu, manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej. Pieśni te są szansą na zakorzenienie się dzieci (współczesnych Polaków) we własnej kulturze i historii . Dbajmy więc o to, aby nadal były śpiewane i przekazywane następnym pokoleniom, bowiem są to pieśni bliskie sercu każdego Polaka.
Czytaj całość
 
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 2013/2014
 
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 
      w naszej szkole
   7 listopada - 7 grudnia  
 

"...W każdej epoce można mieć życie

                            interesujące i użyteczne"

Źródło: list do siostrzenicy Hanny Szalayówny, 6 stycznia 1913 r., cyt. za: Eve Curie, Maria Curie

                                             

7 listopada 2013r. - 146 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej- Curie

10 grudnia 2013r. - X Dzień Patronki Szkoły

Czytaj całość
 
Zaproś seniora do monitora
W ramach akcji "Zaproś seniora do monitora" trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

    * 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6 i7-3612QM
    * 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
    * 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB
Czytaj całość
 
Harmonogramy

Harmonogram wieczorków tanecznych w Szkole Podstawowej 

2013/2014

plik do pobrania w formacie .pdf

Harmonogram wieczorków tanecznych w Gimnazjum

2013/2014

plik do pobrania w formacie .pdf
Czytaj całość
 
Stypendia Towarzystwa Samorządowego

Czytaj całość 

W dniu 21.10.2013r. o godzinie 1400 odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów Towarzystwa Samorządowego uczniom naszej gminy. Na uroczystość przybyli senator RP-Ireneusz Niewiarowski, wójt Gminy Kawęczyn-Jan Nowak, prezes Gminnego Koła Towarzystwa Samorządowego-Henryk Binkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Kawęczynie-Arleta Biegańska, dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich-Ewa Kałużna oraz tegoroczni stypendyści wraz z rodzicami. Jako pierwsi głos zabrali zaproszeni goście, później wręczono stypendia. Z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie stypendia otrzymali: Aleksandra Szymczak, Weronika Kolasińska, Jakub Kasprzak, Monika Szymańska
i Karolina Szymczak. Wyróżnieni złożyli serdeczne podziękowanie p. Ireneuszowi Niewiarowskiemu oraz władzom Gminy za ofiarność i wspieranie zdolnej młodzieży. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 148