Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Informacja dla rodziców dzieci

 

Informacja dla rodziców dzieci,

które w roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I szkoły podstawowej.


Ustawa  z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 35) wprowadza zasadnicze zamiany w regulacjach ustawowych dotyczących wychowania przedszkolnego oraz obowiązku szkolnego. Dzieci sześcioletnie od września 2016 r. zostają objęte obowiązkiem przedszkolnym lub jeżeli ich rodzice tak zadecydują, mogą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Sześciolatki mogą rozpocząć naukę  w klasie I szkoły podstawowej, jeżeli odbyły roczne przedszkolne lub w przypadku jego braku - posiadają opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej potwierdzającą gotowość dziecka do podjęcia nauki.

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia

7 KWIETNIA

 

 Światowy Dzień Zdrowia 2016


Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

 

Temat przewodni na rok bieżący

 

CUKRZYCA

Czytaj całość
 
List do uczniów klas szóstych
List do uczniów klas szóstych Rzecznika Praw Dziecka


http://brpd.gov.pl/listy-rpd/list-do-uczniow-klas-szostych


Czytaj całość
 
Dzień Świętego Patryka
17 marca  2016 roku  jak co roku w naszej szkole obchodzimy, "Saint Patrick`s  Day" - Dzień Świętego Patryka. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w obchodach irlandzkiego święta. Chętni uczniowie przygotowali prezentacje na temat tego święta, które były przedstawione na lekcjach języka angielskiego. Inni natomiast zadbali o to, aby w ten dzień w szkole zapanował klimat irlandzki- ubierając się na zielono lub  przypinając do ubrań zieloną koniczynę. Kilka dni przed świętem uczniowie gimnazjum zrobili gazetkę okolicznościową, którą można  było podziwiać na korytarzu szkolnym. Nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć, które można  zobaczyć poniżej.
Czytaj całość
 
"Kobieta jest jak motyl, piękna do podziwiania, trudna do schwytania"
Czytaj całość


We wtorek 8 marca odbył się apel z okazji "Dnia Kobiet". Chłopcy z gimnazjum zaprezentowali żartobliwy program artystyczny o Mirku i Lucynie, poprzedzony  tańcem wykonanym przez uczniów naszej szkoły.

Pierwszy skecz opowiadał o problemach małżeńskich, kolejny przedstawiał kobietę niedowartościowaną, która postanowiła zatrudnić "terapeutę". W przeciwieństwie do zapracowanego męża, ten prawił jej komplementy cały czas.
Skecz trzeci mówił o problemach kobiet z odchudzaniem i byciem piękną.

Następnie odbyły się tradycyjne wybory miss szkoły z klas gimnazjalnych. Każda z kandydatek po zaprezentowaniu się odpowiadała na jedno pytanie. Zwyciężczynią została uczennica kl. III a Kamila Pietrzak.  Naszej miss została zadedykowana piosenka pt. "Kocham blondynki"

Po części artystycznej i złożeniu życzeń wszyscy panowie powstali i wspólnie zaśpiewali "Sto lat". Pani dyrektor Arleta Biegańska w imieniu wszystkich kobiet z naszej szkoły podziękowała za uroczystość.

Czytaj całość
 
Młodzież Zapobiega Pożarom

 Czytaj całość

23 lutego 2016r. w Zespole Szkół w Kowalach Pańskich odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej  OTWP - ,"Młodzież Zapobiega Pożarom", gdzie nasi zawodnicy zmierzyli się z 35 pytaniami zamkniętymi. Szkołę podstawową reprezentowali: Klaudia Tworo kl.IV, Michał Froncala kl.V, Szymon Kasprzak kl.VI (miejsce III), a gimnazjum: Natalia Warszewska kl. Ia, Natalia Maria Jasiak kl. IIb, Natalia Patrycja Jasiak kl.IIb (miejsce III). Uczestników przygotowywali p.Mirosława Piekarska i p.Mariusz Bednarek.

Czytaj całość
 
W świecie bezpiecznego InternetuZapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
 do udziału w konkursie informatycznym
"W świecie bezpiecznego Internetu"

Termin zgłaszania prac konkursowych do 30 marca 2016r. (p. A. Górska)
Rozstrzygnięcie konkursu - kwiecień/maj 2016 r.


Regulamin
Karta zgłoszenia

 

 

Czytaj całość
 
W karnawale, w karnawale dzieci bawią...
Czytaj całość
"W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale. W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się"

Czytaj całość
 
Certyfikat Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2016
Czytaj całość
 
Premier w naszej szkole
Czytaj całość

W dniu 27 stycznia 2016r. na sali gimnastycznej odbyły się obchody XX-lecia działalności Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, ćwiczących wg międzynarodowego regulaminu CTIF.  W uroczystości tej uczestniczył m. in. Waldemar Pawlak Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych,  dwukrotny prezes Rady Ministrów (w 1992 oraz w latach 1993-1995).  Szanowny Gość znalazł czas na rozmowę o sytuacji szkolnictwa na wsi oraz o wdrażanej reformie oświaty. Z zainteresowaniem wysłuchał informacji  o pracy naszego Zespołu Szkół. 

Zdjęcia: Konińska Gazeta Internetowa

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 277