Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
KOMUNIKAT !!!
KOMUNIKAT !!!

Uczniowie kl. I , II i IV szkoły podstawowej oraz uczniowie kl. I gimnazjum
w roku szkolnym 2015/2016 otrzymają darmowe podręczniki
i materiały ćwiczeniowe.
Czytaj całość
 
Przedszkolacy w Łodzi
Czytaj całość
    Drugiego czerwca 2015 r. dzieci w wieku od 3 do 6 lat wybrały się na wycieczkę do Teatru Piccolo w Łodzi. Obejrzały tam spektakl pt. "Zakochany Miś" oraz częstowały się słodyczami przyniesionymi przez aktorów. Następnie, wraz ze swymi opiekunkami udali się na posiłek do McDonald's. Mali uczestnicy wyjazdu byli bardzo szczęśliwi z faktu, że mogli zobaczyć prawdziwy teatr, scenę, aktorów, no i oczywiście piękne przedstawienie.
   W tym miejscu należy wspomnieć o wsparciu finansowym do wycieczki przekazanym przez Stowarzyszenia Kawęczyńskie Forum Rodziców. Dziękujemy za okazaną pomoc.

Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Wycieczka do Łodzi
Czytaj całość
Dnia 12 czerwca 2015r. uczniowie klas I - III byli na wycieczce w Łodzi. Na początku podróży, idąc ulicami miasta , mogli podziwiać stare kamienice oraz nowoczesne domy i sklepy. Następnie obejrzeli spektakl "Pchła Szachrajka". To historia o pchle, której sposobem na życie było robienie psot każdej napotkanej osobie i w każdej sytuacji, w jakiej tylko się znalazła. Po spektaklu dzieci spotkały się z aktorami i zagrały na scenie. Później zjedli smaczny obiad. Czekała na nich jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie zwiedzanie ZOO. Z dużym zaciekawieniem wszyscy oglądali różne zwierzęta i ptaki. Była to wspaniała lekcja przyrody. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.
Czytaj całość
 
Rodzinny ogródek Marysieńki


Rodzinny ogródek Marysieńki

   Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" zgłosiło projekt "Rodzinny ogródek Marysieńki" do programu "Wolontariat Rodzinny - lokalnie". Na konkurs wpłynęło ogółem 209 wniosków z całej Polski. Do realizacji wybrano 15 projektów, w tym projekt z Kawęczyna.

   Projekt realizowany w ramach Programu Fundacji PZU realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

   "Rodzinny ogródek Marysieńki" realizowany będzie od 1 czerwca do 30 września 2015 r.  Udział w realizacji projektu zgłosiło 7 rodzin.  Głównym celem projektu jest zaangażowanie rodzin w stworzenie i pielęgnowanie społecznego ogródka. Zaplanowano również montaż orbitera do ćwiczeń na świeżym powietrzu, zakup altany ogrodowej, ławeczek żeliwnych i pergoli. Posadzone będą   ulubione kwiaty Patronki szkoły tj. róże oraz zioła i krzewy ozdobne. Zakończeniem projektu będzie ognisko integracyjne. Wsparcia przy realizacji zadania udzieli m. in. Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie i Urząd Gminy w Kawęczynie. Liczymy również na wsparcie innych sponsorów i wolontariusz. Podczas festynu "Mama, tata i ja" w dniu 31 maja 2015 r. odbyło się już pierwsze robocze spotkanie rodzin,  podczas którego zaplanowano najbliższe działania.

Arleta Biegańska

Koordynator projektu 

Czytaj całość
 
Z wizytą w Wiśle - Perle Beskidów
Czytaj całość

W maju uczniowie Zespołu Szkół im.Marii Skłodowskiej - Curie wyjechali na wycieczkę krajoznawczą. Celem wyprawy był Beskid Śląski. Jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów turystycznych w Polsce. Posiada gęstą sieć szlaków pieszych i rowerowych, liczne wyciągi i trasy narciarskie. Pasmo Beskidu Śląskiego położone jest przy granicy z Czechami i Słowacją, a najbardziej znane szczyty górskie to Skrzyczne, Klimczok, Barania Góra i Czantoria Wielka.
   Uczestnicy wycieczki zakwaterowani byli w malowniczej Wiśle, w hotelu "Krokus".
To piękne górskie miasto leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Uczestnicy wycieczki podziwiać mogli nie tylko piękne krajobrazy miasta. Niebywałą atrakcją był wjazd wyciągiem krzesełkowym na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle-Malince.
   Z Wisły uczestnicy wycieczki udali się do Cieszyna -  jednego z najstarszych miast Polski, położonego u stóp Beskidów. Podziwiali tam Pałac Habsburgów oraz rotundę romańską z XI wieku (jej wizerunek widnieje na banknocie 20-złotowym).
   Odwiedzili również Koniaków, który jest znany przede wszystkim ze względu na produkcję koronkowych ozdób i części garderoby (ostatnio także bielizny).

Czytaj całość
 
Dzień Mamy w przedszkolu

Czytaj całość
   26 maja 2015 roku w oddziale przedszkolnym było bardzo gwarno i wesoło. Tego dnia bowiem dzieci 3 i 4 letnie gościły swoje kochane mamy. Maluchy zprezentowały mamom krótki program artstyczny przygotowany na tę okazję, po nim podarowały im laurki, różyczki oraz oczywiście całusy. Można było zobserwować dumę i wzruszenie na twarzach zaproszonych gości. Następnie mamy ze swymi pociechami uczestniczyły w zabawach integracyjnych.
   Na zakończenie dzieci, pod czujnym okiem swych mam, przygotowały zdrowe, wiosenne kanapki. Smakowały one nawet niejadkom. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

Grażyna Jesionek

 

 

Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Czytaj całość


Sukces Martyny  Bekalarek w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Słodków 2015

 


W czwartek, 28 maja  2015 r. odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uzdolnieni, młodzi uczniowie z całego powiatu. Uczestnicy zebrali się w Gimnazjum w Słodkowie, by wybrać najlepiej śpiewającą w języku obcym osobę.. Tego dnia usłyszeć mogliśmy piosenki w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim czy francuskim. Naszą szkołę  reprezentowali: Martyna Bakalarek  kl. II a , która Martyna  zaśpiewała piosnkę pt. ?Undo? z repertuaru Sanny Nielsen oraz Tomasz Ziółkowski  również z klasy II a , który zaprezentował się w piosence ? Shelter?  autorstwa  Birdy. Trzeba podkreślić , że był jedynym męskim wykonawcą co i również został doceniony przez jury. Opiekunem obu uczniów była nauczycielka języka angielskiego p. Joanna Pawlak.

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT !!!
KOMUNIKAT !!!

Terminy dotyczące klasyfikacji końcoworocznej.


1. Do końca maja nauczyciele / wychowawcy informują o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz o ocenach z zachowania.

2. Wychowawcy w ciągu 3 dni roboczych tj. do 3 czerwca sporządzają wykaz wszystkich przewidywanych ocen końcoworocznych.

3. Rodzice odbierają od wychowawcy wykaz wszystkich przewidywanych ocen.

4. Do 15 czerwca można wnioskować u nauczyciela / wychowawcy o podwyższenie oceny.

5. Warunki sprawdzianu i zakres określa nauczyciel prowadzący zajęcia.

6. Oceny można podwyższać nie później niż na tydzień przed klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej tj. do 16 czerwca.
Czytaj całość
 
"Lśniący uśmiech"

 Czytaj całość

Dnia 21 maja 2015 r. w ramach projektu "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana dla małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" dzieci z oddziałów przedszkolnych (w wieku od 3 do 6 lat) wzięły udział w zajęciach z programu "Dzieciństwo bez próchnicy" prowadzonych przez p. Annę Żądło. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej współfinansowanie krajowe zapewnia Minister Zdrowia. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu instruktażowego o higienie jamy ustnej oraz otrzymały zestaw do mycia zębów, który pozwoli praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. W nagrodę za pięknie wyszczotkowane zęby przedszkolaki zostały odznaczone medalem "Pięknego uśmiechu".

W dalszej części odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców poświęcone szeroko pojętej profilaktyce i codziennej higienie jamy ustnej oraz temu, jak skutecznie wyrabiać prawidłowe nawyki zdrowotne u dzieci. Na zakończenie rodzice otrzymali poradnik, w którym z pewnością znajdą skuteczne sposoby zapobiegania i zwalczania próchnicy zębów.

Program ten zachęcił dzieci do systematycznego mycia zębów nie tylko w domu, ale i w przedszkolu. Ponadto poprawił świadomość rodziców w zakresie dbałości o higienę jamy ustnej.

Wychowawczynie

oddziałów przedszkolnych

Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy Religijnej

Tomasz Ziółkowski

nasz  reprezentant w  VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej

na etapie diecezjalnym

 

Dnia 20 maja 2015 roku w ZSK im. ks. J. Długosza we Włocławku został przeprowadzony etap diecezjalny VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Nie lękajcie się wyzwań jakie stawia przed wami świat" - Jan Paweł II do Młodzieży.   Do tego etapu zakwalifikowało się 94 uczniów szkół gimnazjalnych z naszej diecezji.

Podziwiamy Tomka   za podjęty wysiłek włożony w przygotowaniu się do wszystkich etapów konkursu.

Gratulujemy sukcesu.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 229