Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Wycieczki turystyczno - krajoznawcze

 

Wycieczki turystyczno - krajoznawcze wpisały się już na stałe w kalendarz roku szkolnego Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie.

  W tym roku w dniach 4-6 maja organizatorka wyjazdu p. Barbara Glapińska współpracując z Biurem Podróży "ARKONA"  z Koła  zabrała uczniów w malownicze Pieniny.

  Dzieci ze szkoły podstawowej i młodzież z gimnazjum zwiedzali przepiękne zabytki architektury tj. zamek w Czorsztynie i Niedzicy. Wspinali się niezwykle męczącym szlakiem na Trzy Korony, spacerowali Wąwozem Homole, przechadzali się szlakiem wzdłuż Dunajca w Szczawnicy Zdroju, odpoczywali po trudach wędrówki płynąc  po Zalewie Czorsztyńskim.

  Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzili , iż są pod wielkim wrażeniem urokliwego krajobrazu  oraz że jest to jeden z najpiękniejszych zakątków naszej ojczyzny.

Czytaj całość
 
Zaproszenie do głosowania

Zaproszenie do głosowania 

Gmina Kawęczyn zgłosiła do konkursu "Podwórko NIVEA" propozycję placu rodzinnego zlokalizowanego obok zespołu boisk Orlik w Kawęczynie.  Głosować można do 30 czerwca 2016 r. W każdy dzień można oddać 1 głos. O tym czy plac powstanie zdecyduje liczba głosów oddanych poprzez stronę  www.nivea.pl/podworko .

Prosimy o oddawanie głosów.

Czytaj całość
 
3 Maja

Dnia 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięła udział pani Arleta Biegańska - Dyrektor Zespołu Szkół, pani Bożena Tylak - wicedyrektor szkoły oraz nauczyciele i uczniowie z poszczególnych klas.

Apel rozpoczął się krótkim nawiązaniem do 1050. rocznicy przyjęcia Chrztu Polski. Następnie uczniowie przypomnieli zebranym najważniejsze wydarzenia z 1791 roku oraz znaczenie uchwalenia Konstytucji dla naszej Ojczyzny. Patriotyczne pieśni w wykonaniu uczennic gimnazjum podkreśliły podniosły nastrój tego wydarzenia. 

 Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Arleta Biegańska. Podziękowała młodym artystom za przepiękną lekcję historii, za zaangażowanie i zaprezentowanie swoich umiejętności. Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja, które odbędą się 3 maja w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Tokarach.

 

 

Czytaj całość
 
Powiatowy Konkurs Historyczny

Czytaj całość

Powiatowy Konkurs Historyczny

Wojciech z Brudzewa oraz Mikołaj Kopernik - życie i działalność


Dnia 16 marca 2016r. odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury "Wozownia" w Brudzewie I Powiatowy Konkurs wiedzy historycznej pn. "Wojciech z Brudzewa oraz Mikołaj Kopernik - życie i działalność". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum  - Weronika Osicka (kl. IIb) i Kamil Waliszek (kl. IIa), którzy zarazem okazali się zwycięzcami konkursu. Kamil zajął I miejsce, a Weronika - II miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20 kwietnia br. podczas obchodów imienin Wojciecha - najbardziej znanego brudzewianina. Uczestników konkursu przygotowywała p. Monika Serafińska.

 

Czytaj całość
 
"Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne"
"Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne"
Bardzo prosimy o oddanie głosu na nasz projekt dla małych dzieci (w wieku 3-8 lat) - "Kawęczyńskie popołudnie nie musi być nudne". Jest on dostępny na stronie internetowej Fundacji Aviva "To dla mnie ważne". Można głosować tylko 1 raz.
Jeśli oddasz głos, to przyczynisz się do uzyskania dotacji na atrakcyjne zajęcia w godzinach popołudniowych.

Dziękujemy za każdy oddany głos !

                                                         Wychowawczynie
                                                 oddziałów przedszkolnych
Czytaj całość
 
1050. rocznica Chrztu Polski

Czytaj całość

1050. rocznica Chrztu Polski
 

            W środę 13 kwietnia 2016r. uczestniczyliśmy w uroczystej Sesji Rady Gminy Kawęczyn poświęconej 1050. rocznicy Chrztu Polski. Chrzest Mieszka I był przełomowym wydarzeniem w historii Polski i Polaków. Włączył nasz kraj w grono kultury i religii zachodnioeuropejskiej. W związku z tą szczególną rocznicą wysłuchaliśmy wykładu doktora Jerzego Łojki pt. "1050 lat chrześcijaństwa w Polsce - trudne stulecia" oraz prelekcji doktora Włodzimierza Łęckiego pt. "Miejsca związane z Chrztem Polski w 966 roku".

            Po wystąpieniach gości i podjęciu uchwały o jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski mogliśmy podziwiać uczennice naszej szkoły, które pod kierunkiem nauczyciela muzyki, pana Krzysztofa Jesionka, przygotowały krótką część artystyczną.  Dziewczęta zaprezentowały gościom najstarsze zabytki muzyki polskiej  oraz hymn jubileuszu  1050. rocznicy Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia  pt. "Jesteśmy krajem chleba".

            Ta ciekawa lekcja historii z pewnością na długo pozostanie w pamięci słuchaczy.

Czytaj całość
 
"Junior Spor" w naszej szkole
Czytaj całość

"Junior Spor" w naszej szkole


       Ruszyła pierwsza wiosenna edycja projektu  "Junior Sport"  finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach projektu dziewiętnastu  uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej  bierze udział w pozalekcyjnych zajęcia sportowych. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu na sali gimnastycznej oraz wielofunkcyjnym boisku sportowym "Orlik". Uczniowie, w porozumieniu z prowadzącą zajęcia, wybierają dyscypliny  sportowe zgodnie z zainteresowaniami i indywidualnymi predyspozycjami. Dzięki uczestnictwu w zajęciach  dzieci poprawiają swoją sprawność fizyczną, rozwijają talenty sportowe oraz  uczą się aktywnie spędzać czas wolny.

A.    Bartczak

Czytaj całość
 
"Maria Curie" i "Chopin" mają się dobrze!

"Maria Curie" i "Chopin" mają się dobrze!

Rodziny z grupy "Wolontariatu rodzinnego" spotkały się w piątek 8 kwietnia 2016 r. po południu w założonym przez siebie "Rodzinnym ogródku Marysieńki". W trakcie wiosennych prac porządkowych w ogródku usunięto okrywę z roślin, przycięto róże oraz pozostałe krzewy, wykonano opryski zapobiegawcze ekologicznymi preparatami, usunięto zachwaszczenie. Rośliny zostały nawiezione, a deszcz obficie je podlał. W trakcie minionej zimy brakowało okrywy śnieżnej, ale mimo to rośliny dobrze przezimowały. Róże "Maria Curie", "Chopin" jak i pozostałe róże wielkokwiatowe są w dobrej kondycji, gorzej przezimowały róże miniaturowe. Mimo to  mamy nadzieje na obfite kwitnienie posadzonych jesienią kwiatów i krzewów.

  

Arleta Biegańska

Koordynator projektu

 

Czytaj całość  

Czytaj całość
 
Informacja dla rodziców dzieci

 

Informacja dla rodziców dzieci,

które w roku szkolnym rozpoczną naukę w klasie I szkoły podstawowej.


Ustawa  z dnia 29 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 35) wprowadza zasadnicze zamiany w regulacjach ustawowych dotyczących wychowania przedszkolnego oraz obowiązku szkolnego. Dzieci sześcioletnie od września 2016 r. zostają objęte obowiązkiem przedszkolnym lub jeżeli ich rodzice tak zadecydują, mogą wziąć udział w postępowaniu rekrutacyjnym do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Sześciolatki mogą rozpocząć naukę  w klasie I szkoły podstawowej, jeżeli odbyły roczne przedszkolne lub w przypadku jego braku - posiadają opinię z poradni psychologiczno-pedagogicznej potwierdzającą gotowość dziecka do podjęcia nauki.

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia

7 KWIETNIA

 

 Światowy Dzień Zdrowia 2016


Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku w dniu 7 kwietnia. Jest to dzień związany z powstaniem Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga zwrócenia szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

 

Temat przewodni na rok bieżący

 

CUKRZYCA

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 285