Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Rozkłady jazdy autobusów
Rozkłady jazdy autobusów
do pobrania rozkład jazdy autobusów dla lini komunikacyjnej:

plik do pobrania
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

 Uczniowie nieuprawnieni do bezpłatnego dowożenia (dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie kl. I-IV Szkoły Podstawowej mieszkający w odległości mniejszej niż 3 km oraz uczniowie kl. V-VI Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mieszkający w odległości mniejszej niż 4 km od szkoły) mogą korzystać z autobusów na podstawie zakupionych biletów u przewoźnika tj. firmy "Joński Travel" .

 Ceny biletów:

- bilet miesięczny - 74,62 zł,

- bilet miesięczny na przejazd w jedną stronę - 37,31 zł
- bilet jednorazowy - 5,00 zł
 

Bilety można zakupić za pośrednictwem opiekuna
Czytaj całość
 
Konkurs plastyczny
Czytaj całość
 
Festyn "Mama, tata i ja"

W piękne sobotnie popołudnie, 22 czerwca, w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie było głośno i radośnie. Szczególnie dobrze bawiły się dzieci, bowiem to właśnie z myślą o nich zorganizowany został festyn rodzinny finansowany przez Wielkopolską Akademię Nauki i Rozwoju w ramach zadania "Nasze dzieci - nasza przyszłość" - projekt dla szkół Gminy Kawęczyn. W przygotowanie imprezy włączyli się również członkowie Stowarzyszenia "Kawęczyńskie Forum Rodziców"  oraz nauczyciele Zespołu Szkół i rodzice.

            Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji umiejętności dzieci. Na szkolnej scenie pojawiły się Smerfy, tańczące pary oraz wokalistki. Po występach przyszedł czas na zabawę, którą prowadzili pracownicy Strefy Zabawy z Leszna. Dzieci i ich członkowie rodzin chętnie angażowali się w różnego typu rywalizacje, tym bardziej, że na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Najmłodsi bawili się również na zjeżdżalniach i trampolinie. Natomiast trochę starsi, chcąc wnieść swój wkład w imprezę, popisywali się umiejętnościami i kondycją fizyczną na "Orliku". Wszyscy uczestnicy pikniku mogli skorzystać z proponowanej przez rodziców oferty gastronomicznej i przyjemnie spędzić czas w miłym towarzystwie.

            Festyn "Mama, tata i ja" pozwolił zaakcentować realizację w naszej Gminie projektu "Nasze dzieci - nasza przyszłość ...", zintegrować społeczność i odpocząć na świeżym powietrzu.

Czytaj całość
 
ANGLOMANIACY PO RAZ ÓSMY

Czytaj całość
W dniu 14 czerwca bieżącego roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie W Kawęczynie odbył się VIII Gminny Konkurs z Języka Angielskiego "Anglomaniacy".


W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV - VI ze Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie naszej gminy. Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół w: Kawęczynie, Skarżynie i Kowalach Pańskich. Naszą szkołę w kategorii klas IV reprezentowali: Adrianna Dewicka, Adrian Dewicki i Martyna Błaszczyk. Przedstawicielami klasy V byli: Nikola Chojnacka, Martyna Piorunowska i Kamil Waliszek.
Z klasy VI zaprezentowali się: Martyna Bekalarek, Natalia Bogdańska i Kamila Pietrzak.

Konkurs składał się z 2 części: pisemnej oraz artystycznej. W części pisemnej uczniowie rozwiązywali test zawierający treści z gramatyki oraz słownictwo określone programem nauczania dla danej klasy.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali
 swoje umiejętności praktycznego posługiwania się językiem angielskim. W tym roku były to piosenki i prezentacja multimedialna. Sponsorem tegorocznych nagród było wydawnictwo Macmillan.

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE


Dnia 27 czerwca 2013 r. odbędzie się szkolny kiermasz podręczników.

Czytaj całość
 
Informacja o propozycji zajęć wychowania fizycznego

Informacja o propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru przez uczniów 
 

         Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie  nr 43101.3.2011 z dnia 28 września 2011 r. w sprawie propozycji zajęć wychowania fizycznego do wyboru przez uczniów zmienionego zarządzeniem nr 20 z 28 maja 2013 r. uczniom klas IV-VI szkoły podstawowej i uczniom gimnazjum proponowane są do wyboru następujące zajęcia wychowania fizycznego:

a)     turystyka rowerowa,
b)    turystyka piesza,
c)     tenis stołowy,
d)    taniec,
e)     piłka nożna,
f)      piłka siatkowa,
g)     piłka ręczna,
h)    piłka koszykowa,
i)       lekkoatletyka,
j)       gry zespołowe: w szczególności kwadrant, unihockej,
k)    gry, zabawy i ćwiczenia ogólnorozwojowe
l)       zajęcia sportowo-pożarnicze.
 

Zajęcia do wyboru odbywają się w wymiarze 1 godziny tygodniowo w systemie
klasowo-lekcyjnym. Uczniowie dokonują wyboru zajęć z wykorzystaniem karty wyboru, która stanowi załącznik do zarządzenia.

karta wyboru do pobrania

 
Aktywna jesień 4

            Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców po raz kolejny uzyskało od Wojewody Wielkopolskiego dofinansowanie na realizację zadania "Działania na rzecz wspierania aktywności osób starszych" W ramach projektu  "Aktywna jesień 4" odbędą się wyjazdy na basen w Turku i Uniejowie, dwudniowa wycieczka do Krakowa , wyjazd do teatru w Kaliszu, wyjazd do muzeum i kina w Turku oraz spotkania i rajd.  Projekt adresowany jest do osób w wieku 60 lat i więcej.  Spotkanie inauguracyjne dla chętnych do  udziału w projekcie odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00 w Sali nr Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie.

  

Arleta Biegańska 

Koordynator projektu 

Czytaj całość
 
Konkursy biblioteczne 2012/2013

 

KONKURSY!   KONKURSY!   KONKURSY!

 

Czytaj całość
 
Topienie Marzanny! Powitanie Wiosny!
Czytaj całośćgallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1  

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 132
http://www.zskaweczyn.pl, Powered by Joomla and Designed by SiteGround web hosting