Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
KOMUNIKAT

W związku z wystąpieniem niekorzystnych warunków meteorologicznych oraz zapowiedzią wystąpienia znacznego obniżenia temperatury powietrza proszę rodziców /opiekunów o zwrócenie szczególnej uwagi na odpowiedni ubiór dziecka. Jednocześnie w związku z możliwością wystąpienia utrudnień         w dowożeniu uczniów  należy rozważyć nie posłanie dziecka do szkoły. Nieobecności na zajęciach spowodowane trudnymi warunkami meteorologicznymi będą usprawiedliwione.                                         W celu wyeliminowania zjawiska wagarowania wskazane jest telefoniczne poinformowanie wychowawcy o nieobecności ucznia na zajęciach.


A.   Biegańska

Dyrektor

 

22.01.2014.

Czytaj całość
 
Ankieta

 

INFORMACJA 

 Badanie losów absolwentów 

Zespołu Szkół im. M. Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie
 

    Chcielibyśmy zbadać, jakie są losy absolwentów Szkoły Podstawowej i  Gimnazjum. Uzyskana wiedza pozwoli nam dostosować ofertę edukacyjną do potrzeb naszych uczniów w zakresie  ich dalszego kształcenia. Dzięki tej ankiecie będziemy mogli się dowiedzieć, w jakim stopniu wiedza i umiejętności zdobyte w naszych szkołach pomogły Wam w dalszej edukacji.

   Zapewniamy pełną anonimowość wypowiedzi.  Wszelkie zdobyte drogą badań informacje są poufne, tzn. posłużą jedynie do analizy zbiorczych zestawień.

    Ankietę Państwo możecie znaleźć na szkolnej stronie pod adresem www.zskaweczyn.pl

 

Ankietę prosimy wysłać na adres: sekretariat@zskaweczyn.pl

,  pocztą tradycyjną lub złożyć w sekretariacie szkoły (w przypadku wypełnienia ankiety w wersji papierowej) do dnia 15 stycznia 2014 r.


Badanie losów absolwentów Szkoły Podstawowej im. M. Skłodowskiej - Curie              w Kawęczynie
ankieta do wypełnienia online
ankieta do pobrania w formacie .doc
ankieta do pobrania w formacie .pdf

Badanie losów absolwentów Gimnazjum im. M. Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie
ankieta do wypełnienia online
ankieta do pobrania w formacie .doc
ankieta do pobrania w formacie .pdf

 

Ze względów statystycznych prosimy absolwentów o wypełnienie ankiety tylko jeden raz. 


Dyrekcja  i Rada Pedagogiczna

Czytaj całość
 
Życzenia


Cudownych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych  radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Magicznego Nowego Roku spełniającego najskrytsze marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.
 
 
Życzą nauczyciele, pracownicy i uczniowie
Zespołu Szkół im. MSC  w Kawęczynie
Czytaj całość
 
Dzień Patronki


Czytaj całość

Dzień Patronki

                                                       "Trzeba mieć wytrwałość i wiarę w siebie. Trzeba wierzyć, że człowiek jest do czegoś zdolny i osiągnąć to za wszelką cenę."

(Maria Skłodowska - Curie)

     11 grudnia 2013r. obchodziliśmy jubileuszowy, 10. dzień patronki. Na uroczystość przybyli: pan Jan Nowak, Wójt Gminy Kawęczyn, pan Piotr Gebler, Przewodniczący Rady Gminy Kawęczyn, pani profesor Małgorzata Garda, ksiądz Antonii Janicki, proboszcz Parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Tokarach, emerytowani nauczyciele oraz przedstawiciele Rady Rodziców. Po słowach powitania przyszedł czas na montaż słowno - muzyczny, w którym uczniowie wyrazili swój podziw dla Marii Skłodowskiej - Curie za pasje, talent, pracowitość, niezłomność w osiąganiu celów, skromność
i poświęcenie dla drugiego człowieka. Wsiedli też do wehikułu czasu i przenieśli się do lat 1999 - 2012, kiedy to społeczność szkolna dokonała wyboru Patrona, obchodziła uroczystość nadania szkole imienia, a później przez 10 lat z godnością i pełnym zaangażowaniem świętowała kolejne Dni Patronki, biorąc udział w różnorodnych konkursach plastycznych, literackich, teatralnych - dotyczących życia i odkryć uczonej. W tym roku również nie zabrakło konkursów. W ciągu miesiąca każda z klas musiała wykonać przydzielone jej zadania. Zgromadzeni na uroczystości mogli podziwiać efekty pracy uczniów. Publiczność zachwyciły portrety Marii Skłodowskiej - Curie, róże słynnej uczonej, plakaty pod hasłem "W drodze do Panteonu", projekty zakładek do książek, listy gratulacyjne oraz eseje na temat "Co by było, gdyby nie było Marii Skłodowskiej - Curie?"

Czytaj całość
 
Nagroda dla Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie.

W dniu 5 grudnia pan Jan Nowak Wójt Gminy Kawęczyn i pani Arleta Biegańska dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie wzięli udział w uroczystości podsumowani Konkursu PN. "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich"- XIV edycja. Uroczystość miała miejsce w Sali konferencyjnej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

            W tym roku z Gminy Kawęczyn zgłoszony został projekt Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie pn. "Szkoła dla każdego". Kapituła Konkursu w dniu 19 września br odwiedziła Zespół Szkół i na miejscu zapoznała się z efektami realizacji projektu. Ocena wypadła pomyślnie.

            Zespół Szkół im. MSC w Kawęczynie Znalazł się w gronie narodzonych i otrzymał nagrodę w wysokości 4000 zł. Jest to już trzecia nagroda w tym konkursie. Pierwszą w 2003 r. otrzymało Gimnazjum za projekt "Herbowy ptak", kolejną w 2005 r. za projekt "działajmy razem". Tegoroczna nagroda sprawiła tym większą radość bo zbiegłą się z dziesięcioleciem nadania imienia Marii Skłodowskiej-Curie szkołom w Kawęczynie.

 

Czytaj całość
 
Kawęczyńskie maluchy w akcji
Czytaj całość

 Maluchy w wieku od 2 do 4 lat oraz ich rodzice przez ostatnie 3 miesiące uczestniczyli w projekcie pod nazwą  "Klub małego kawęczyniaka". Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci z przyjemnością brały udział w atrakcyjnych zajęciach pobudzających różne aktywności. Edukacyjne zabaw umożliwiły im adaptację i integrację. Rodzice zauważyli zmiany w zachowaniu swoich dzieci, dostrzegli, że szybko nauczyły się zasad obowiązujących w grupie i przenosiły je do domu.Również rodzice aktywnie uczestniczyli w zajęciach, przez co wzmacniali kontakt emocjonalny ze swoimi dziećmi, więzi między nimi stały się bardziej trwałe. Dzięki takiej  formie zajęć   dzieci miały lepsze warunki rozwoju intelektualno-emocjonalnego.

Pragnę serdecznie podziękować rodzicom za udział i zaangażowanie w projekcie oraz prowadzącym zajęcia: p. Violetcie Kończak, p. Mirosławie Piekarskiej, p. Joannie Pawlak, p. Patrycji Adamczewskiej i p. Weronice Chrostek oraz p. Małgorzacie Tołkacz za prowadzenie księgowości.

 

 Koordynator projektu: Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Andrzejki

Czytaj całość
26 listopada uczniowie z klas I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się na wieczorku andrzejkowym.

Czytaj całość
 
11 Listopada - Święto Niepodległości
Czytaj całośćHasło "Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć" było główną ideą uroczystości, która odbyła się w dniu 8 listopada 2013 roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie. Śpiewając wspólnie najbardziej popularne pieśni patriotyczne, świętowaliśmy 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest bowiem opowieść o Ojczyźnie. Są one dowodem historii naszego narodu, manifestacją naszej wspólnoty i tożsamości narodowej. Pieśni te są szansą na zakorzenienie się dzieci (współczesnych Polaków) we własnej kulturze i historii . Dbajmy więc o to, aby nadal były śpiewane i przekazywane następnym pokoleniom, bowiem są to pieśni bliskie sercu każdego Polaka.
Czytaj całość
 
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 2013/2014
 
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 
      w naszej szkole
   7 listopada - 7 grudnia  
 

"...W każdej epoce można mieć życie

                            interesujące i użyteczne"

Źródło: list do siostrzenicy Hanny Szalayówny, 6 stycznia 1913 r., cyt. za: Eve Curie, Maria Curie

                                             

7 listopada 2013r. - 146 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej- Curie

10 grudnia 2013r. - X Dzień Patronki Szkoły

Czytaj całość
 
Zaproś seniora do monitora
W ramach akcji "Zaproś seniora do monitora" trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

    * 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6 i7-3612QM
    * 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
    * 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 150