Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
3 Maja

Czytaj całość
W dniu 28 kwietnia 2017r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.  Rozpoczęliśmy go wspólnym odśpiewaniem wszystkich zwrotek hymnu narodowego. Następnie uczennica Ewa Rojek będąca narratorem, wprowadziła wszystkich w tematykę uroczystości. Powiedziała, że: " Polska to wspólny świat wszystkich Polaków, tak jak światem uczniów jest szkoła.  Szkoła ma swój porządek spisany w postaci regulaminu samorządu szkolnego i statutu, Polska zaś spisany ma ten porządek w postaci Konstytucji, którą wszyscy Polacy powinni szanować, tak jak uczniowie powinni szanować swoje regulaminy".                                                                                                                                                                            

Czytaj całość
 
Ciekawe miejsca z pomnikami przyrody.

    Czytaj całość
    27 kwietnia 2017 roku troje uczniów reprezentowało nasza szkołę podczas Powiatowej Sesji Ekologicznej organizowanej przez Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.     

     Tematem przewodnim spotkania były pomniki przyrody.

  Uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć pomnikową sosnę w Celestynach o  nietypowej dla tego gatunku rozłożystej koronie i obwodzie pnia ok. 3,60 m.

Czytaj całość
 
Zapraszamy

Czytaj całość
 
Atrakcje kawęczyńskich przedszkolaków

Czytaj całość

Atrakcje  kawęczyńskich przedszkolaków


W dniu 6 kwietnia  2017 r.,  nasze przedszkolaki   wybrały się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku . Po przybyciu na miejsce, dzieci serdecznie przywitali Panowie Strażacy, którzy chętnie  zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.
    Dużo radości sprawił dzieciom pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków.  Dzięki tej wizycie dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, jakim sprzętem posługują się strażacy oraz jak zachować się w czasie pożaru, a także jaki jest numer alarmowy. Wracając do przedszkola, opowiadały z zachwytem swoje strażackie przeżycia. Mamy nadzieję, że ponownie odwiedzimy naszych tureckich strażaków jeszcze raz!

Czytaj całość
 
Światowy Dzien Zdrowia
Czytaj całość
Światowy Dzien Zdrowia 07.04.2017r. pod hasłem
"Depresja - porozmawiajmy o niej"

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest corocznie 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest depresja.
Czym jest depresja?

Depresja to choroba charakteryzująca się uporczywie utrzymującym się uczuciem smutku, utratą zainteresowania czynnościami, które na ogół sprawiają chorej osobie przyjemność. Często towarzyszy jej niezdolność do wykonywania codziennych czynności i stan ten utrzymuje się, co najmniej przez okres dwóch tygodni.
Ponadto u osób cierpiących na depresję występują następujące objawy:

- brak energii;
- zmiana apetytu; 
- dłuższy lub krótszy sen;
- stany lękowe;
- trudności z koncentracją;
- niezdecydowanie;
- niepokój;
- poczucie bycia bezwartościowym, poczucie winy i beznadziei;
- myśli o samookaleczeniu lub samobójcze.
 
Czytaj całość
 
Turnusy rehabilitacyjne

Czytaj całość
 
Kim chcesz zostać w przyszłości?

Czytaj całość


Kim chcesz zostać w przyszłości?
Spotkanie z doradcą zawodowym.

W dniu 3 marca 2017r. odbyło się spotkanie uczniów klas III gimnazjum z doradcami zawodowymi. Warsztaty poprowadzili: pani Agnieszka Kowalska oraz pan Grzegorz Bocian z Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku.

Czytaj całość
 
Zajączek wielkanocny

Konkurs plastyczny  i  informatyczny
"Zajączek wielkanocny"Czytaj całość
 
Dzień Kobiet

Czytaj całość
Dzień kobiet to z pewnością jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu. Aby uczcić ten dzień uczniowie gimnazjum przygotowali liczne atrakcje dla płci pięknej . Jak co roku z tej okazji odbył się apel, na którym zostały przedstawione scenki kabaretowe, pokazy taneczne w wykonaniu zespołu tanecznego FRESH DANCE. Dla wszystkich kobiet chłopcy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne. Panowie bardzo zaangażowali się w wykonanie jak najlepszej prezentacji, aby dać paniom radość i uśmiech na twarzy tego dnia. W podziękowaniu za stwarzanie świata piękniejszym panie otrzymały skromne podarunki. Na zakończenie występów wszyscy panowie zaśpiewali przepiękne "Sto lat" dla wszystkich dużych jak i małych pań zgromadzonych na sali. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów. Uczniów do apelu przygotowali panowie Mariusz Bednarek i Krzysztof Jesionek.

Czytaj całość
 
OTWP -,, Młodzież Zapobiega Pożarom"

Czytaj całość
27 lutego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach Pierwszych odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Tworo kl.V SP, Oliwia Michalak kl. V SP, Michał Froncala kl. VI SP, Szymon Kasprzak kl. Ib GIM, Jakub Morusiński kl. Ib GIM, Natalia Patrycja Jasiak kl. IIIb GIM.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 352