Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Czytaj całość


Sukces Martyny  Bekalarek w VII Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

Słodków 2015

 


W czwartek, 28 maja  2015 r. odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uzdolnieni, młodzi uczniowie z całego powiatu. Uczestnicy zebrali się w Gimnazjum w Słodkowie, by wybrać najlepiej śpiewającą w języku obcym osobę.. Tego dnia usłyszeć mogliśmy piosenki w języku angielskim, rosyjskim, niemieckim czy francuskim. Naszą szkołę  reprezentowali: Martyna Bakalarek  kl. II a , która Martyna  zaśpiewała piosnkę pt. ?Undo? z repertuaru Sanny Nielsen oraz Tomasz Ziółkowski  również z klasy II a , który zaprezentował się w piosence ? Shelter?  autorstwa  Birdy. Trzeba podkreślić , że był jedynym męskim wykonawcą co i również został doceniony przez jury. Opiekunem obu uczniów była nauczycielka języka angielskiego p. Joanna Pawlak.

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT !!!
KOMUNIKAT !!!

Terminy dotyczące klasyfikacji końcoworocznej.


1. Do końca maja nauczyciele / wychowawcy informują o przewidywanych rocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych oraz o ocenach z zachowania.

2. Wychowawcy w ciągu 3 dni roboczych tj. do 3 czerwca sporządzają wykaz wszystkich przewidywanych ocen końcoworocznych.

3. Rodzice odbierają od wychowawcy wykaz wszystkich przewidywanych ocen.

4. Do 15 czerwca można wnioskować u nauczyciela / wychowawcy o podwyższenie oceny.

5. Warunki sprawdzianu i zakres określa nauczyciel prowadzący zajęcia.

6. Oceny można podwyższać nie później niż na tydzień przed klasyfikacyjnym zebraniem rady pedagogicznej tj. do 16 czerwca.
Czytaj całość
 
"Lśniący uśmiech"

 Czytaj całość

Dnia 21 maja 2015 r. w ramach projektu "Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana dla małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców" dzieci z oddziałów przedszkolnych (w wieku od 3 do 6 lat) wzięły udział w zajęciach z programu "Dzieciństwo bez próchnicy" prowadzonych przez p. Annę Żądło. Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej współfinansowanie krajowe zapewnia Minister Zdrowia. Dzieci miały możliwość obejrzenia filmu instruktażowego o higienie jamy ustnej oraz otrzymały zestaw do mycia zębów, który pozwoli praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. W nagrodę za pięknie wyszczotkowane zęby przedszkolaki zostały odznaczone medalem "Pięknego uśmiechu".

W dalszej części odbyło się spotkanie edukacyjne dla rodziców poświęcone szeroko pojętej profilaktyce i codziennej higienie jamy ustnej oraz temu, jak skutecznie wyrabiać prawidłowe nawyki zdrowotne u dzieci. Na zakończenie rodzice otrzymali poradnik, w którym z pewnością znajdą skuteczne sposoby zapobiegania i zwalczania próchnicy zębów.

Program ten zachęcił dzieci do systematycznego mycia zębów nie tylko w domu, ale i w przedszkolu. Ponadto poprawił świadomość rodziców w zakresie dbałości o higienę jamy ustnej.

Wychowawczynie

oddziałów przedszkolnych

Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy Religijnej

Tomasz Ziółkowski

nasz  reprezentant w  VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej

na etapie diecezjalnym

 

Dnia 20 maja 2015 roku w ZSK im. ks. J. Długosza we Włocławku został przeprowadzony etap diecezjalny VIII Edycji Konkursu Wiedzy Religijnej Diecezji Włocławskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych pt. "Nie lękajcie się wyzwań jakie stawia przed wami świat" - Jan Paweł II do Młodzieży.   Do tego etapu zakwalifikowało się 94 uczniów szkół gimnazjalnych z naszej diecezji.

Podziwiamy Tomka   za podjęty wysiłek włożony w przygotowaniu się do wszystkich etapów konkursu.

Gratulujemy sukcesu.

Czytaj całość
 
Karta pomocnicza
KARTA POMOCNICZA W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

plik do pobrania w formacie doc

plik do pobrania w formacie pdf

Czytaj całość
 
3 Maja"Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej
zużywać, trzeba ją stale zdobywać i tworzyć."

Św. Jan Paweł II

Czytaj całość
 
Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

Dnia 24 kwietnia 2015 roku odbyła się wycieczka kulturoznawcza do Wrocławia. Opiekunami podczas wycieczki były panie:  Izabela Tomczyk, Aneta Górska, Anna Paczkowska, Aleksandra Bartczak.

Z Kawęczyna wyjechaliśmy o godzinie 6.00 i już po 4 godzinach dotarliśmy do Wrocławia, gdzie czekało na nas wiele atrakcji.  Zwiedziliśmy, oprowadzani przez przewodnika, Afrykarium i zoo. Mieliśmy też okazję zobaczyć pokaz fontann oraz panoramę Wrocławia ze Sky Tower. Następnie pełni wrażeń, zmęczeni i głodni przejechaliśmy na smaczny obiad do restauracji Verona. Popołudniowy  spacer zaczęliśmy od  Ostrowa Tumskiego  .

Oczywiście we  Wrocławiu nie brakuje też innych pięknych i wartych zobaczenia miejsc, dlatego pragniemy jeszcze raz wrócić do tego miasta, może na studia. Wszyscy uczestnicy  są bardzo zadowoleni z pobytu we Wrocławiu. Dopisała pogoda i  humory.

Dziękujemy organizatorom za  wspaniałą wycieczkę i  Stowarzyszeniu "Kawęczyńskie Forum Rodziców" za  dofinansowanie wyjazdu.

                                           Uczestnicy wyjazdu.

Czytaj całość
 
Konkurs języka angielskiego

 

Czytaj całośćDAWID  PRZYBYLAK Z GIMNAZJUM

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ - CURIE  W KAWĘCZYNIE

 MISTRZEM SŁÓWEK 2015

 

Dawid został zwycięzcą w IV  Międzyszkolnym   Konkursie Języka Angielskiego "Word Master - Mistrz Słówek" zorganizowanym przez Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu i Uniejowa. Poziom tegorocznego konkursu był niezwykle wysoki jednak uczeń Gimnazjum Kawęczynie okazał się bezkonkurencyjny, nie popełnił ani jednego błędu  i  tym samym uzyskał maksymalną  liczbę 152  punktów.

                                                          Gratulujemy Dawidowi i życzymy dalszych sukcesów.

                                      red. Joanna Pawlak , Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Czytaj całość
27.03.2013 roku, w związku z obchodami  Światowego Dnia Zdrowia  w naszej szkole , każda klasa   gimnazjalna  miała za zadanie zaopatrzyć  się w produkt spożywczy  najczęściej kupowany przez młodzież i przeanalizować   produkt pod kontem składu i zawartości substancji z których jest zrobiony i dokonać prezentacji na forum szkoły.   Głównym zadaniem było pokazanie  uczniom jak ważne jest bycie świadomym konsumentem   bowiem etykiety znajdujące się na opakowaniach produktów spożywczych stanowią ważną informację o produkcie i pomagają nam  dokonywać świadomych wyborów żywieniowych. Dzięki tej akcji uczniowie zrozumieli , że przed zakupem  produktu warto przeczytać etykietę i dowiedzieć się, czy produkt spełnia nasze oczekiwania. Okazało się bowiem, że nagminnie kupowane przez młodzież produkty takie jak: rogale chipicao, wafle princessa , oranżada czy cukierki lodowe zawierają mnóstwo szkodliwych dla zdrowia substancji. Zatem aby pożywienie było dla nas bezpieczne, należy wiedzieć skąd pochodzi i z czego powstało.

Ponadto dzięki szkolnej gazetce uczniowie  mogli zapoznać  się z 5 krokami, jak przygotować żywność  aby była dla nas bezpieczna.

Opracowanie : Joanna Pawlak

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia

Czytaj całośćW związku ze zbliżającymi się obchodami Światowego Dnia Zdrowia - 7 kwietnia 2015 r. Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Turku, informuje, że tegorocznym przewodnim tematem ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia jest Bezpieczeństwo Żywności. Hasłem tegorocznych obchodów jest  "Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym".

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 223