Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Zabawa choinkowa klas I - III i oddziaów przedszkolnychZabawa choinkowa klas I - III i oddziałów przedszkolnych. 

Zobacz galerię!

Czytaj całość
 
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Czytaj całość
Każdego roku w styczniowe niedzielne popołudnie w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie ma miejsce niecodzienne wydarzenie. Otóż tego dnia wystawiane są jasełka, które obejrzeć może lokalna społeczność. W bieżącym roku w bożonarodzeniowym przedstawieniu mogliśmy zobaczyć zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, jak i młodzież z gimnazjum. Młodzi artyści przygotowywali się pod kierunkiem katechetki, pani Izabeli Tomczyk oraz nauczyciela muzyki, pana Krzysztofa Jesionka.
 
Śpiew aniołów rozlegał się wokoło, głosząc pokój wszystkim ludziom dobrej woli. Do aniołów dołączyli również pasterze, aby z Bogiem podzielić los pasterskiej doli. Przybyły również dzieci, by wyśpiewać te znamienne słowa:
"Jezus, Jezus malusieńki
Chodźmy wszyscy do stajenki, powitajmy Go.
On jest Panem, jest miłością,
wielkim darem i radością. Powitajmy Go."
Czytaj całość
 
Dzień Promocji Talentów
Czytaj całość
 
Konkurs religijny
REGULAMIN VIII Edycji
KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ
DIECEZJI WŁOCŁAWSKIEJ
dla uczniów szkół gimnazjalnych

plik do pobrania w formacie .pdf

Czytaj całość
 
Konkurs kolęd i angielskiej piosenki Świątecznej

Konkurs kolęd i angielskiej piosenki Świątecznej

Czytaj całość
galeria zdjęćCzytaj całość
 
Święto Patronki Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie
Czytaj całość
"Ja zaś myślę, że w każdej epoce można mieć życie
interesujące i użyteczne..."
Maria Skłodowska-CurieŚwięto Patronki Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie obchodzono w tym roku
po raz jedenasty. Uczniowie przygotowywali się do jego obchodów już od 7 listopada, w dniu 147 rocznicy urodzin wielkiej uczonej.
Uroczysty apel miał miejsce 10 grudnia i rozpoczął się od odśpiewania hymnów narodowych: Polski i Francji. Po słowach powitania ze strony przedstawicieli samorządu uczniowskiego przyszedł czas na montaż słowno-muzyczny. W tym roku miał on charakter rozprawy sądowej, w której pozwaną była ,,promieniotwórczość". Było to swoiste przekazanie i podsumowanie wiedzy o energii jądrowej. Rozprawa nie miała na celu rozstrzygnięcia ,"za" czy ,"przeciw" temu zjawisku, lecz miała przede wszystkim pobudzić do refleksji nad problemem ochrony środowiska przed wszelkimi skażeniami, w tym promieniotwórczymi. Miała ona za zadanie podkreślić, iż między mocą promieniotwórczości a jej negatywnymi skutkami jest człowiek i to on decyduje na ogół o rozmiarach i efektach końcowych wykorzystania tego zjawiska.
Czytaj całość
 
II Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Czytaj całość

II Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego

Tuliszków 2014


II Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego miał miejsce w czwartek 27 listopada 2014 r. w Gimnazjum ZS w Tuliszkowie. Konkurs ten ma amerykański rodowód (SPELLING BEE COMPETITION), więc organizatorzy postanowili przeprowadzić go podczas najbardziej typowego amerykańskiego święta, czyli ŚWIĘTA DZIĘKCZYNIENIA, które co roku obchodzone jest w czwarty czwartek listopada, czyli właśnie 27.11.2014 r. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów z klasy IIIB - Aleksandra Bednarkiewicz i Dawid Przybylak. Do literowania przystąpili najlepsi gimnazjaliści z Grzymiszewa, Kawęczyna, Malanowa, Władysławowa, Wyszyny oraz gospodarze z Tuliszkowa.  Konkurs składał się z pięciu rund. W każdej z nich uczestnik głośno odczytywał jedno losowo wybrane przez siebie słowo, literował je oraz tłumaczył na j. polski.
Czytaj całość
 
Sprawdzian kl. VI

Czytaj całość
 
Andrzejki

Czytaj całość

Andrzejki dla klas I - III


24 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla klas 0 - III. Były wróżby i konkursy. Wielu uczniów przebrało się za różne postacie. Wszyscy świetnie się bawili. Zobacz galerię zdjęć.

Czytaj całość
 
Wycieczka do Parku Wodnego w Kaliszu

Czytaj całość

Dnia 10.11.2014r uczniowie Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie wzięli udział w wycieczce do Parku Wodnego w Kaliszu. Z tej atrakcyjnej formy spędzenia wolnego dnia od zajęć szkolnych skorzystało 33 uczniów. Celem wyjazdu było atrakcyjne i bezpieczne spędzanie czasu w Kaliskim Parku Wodnym. Uczniowie dobrze się bawili, m. in. na zjeżdżalniach i "dzikiej rzece". Zajęcia na basenie to duża atrakcja. To doskonała zabawa i relaks, zarówno fizyczny jak i psychiczny, a także nauka. Wspólne pływanie pogłębia więzi emocjonalne, buduje zaufanie, daje poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie jest wspaniałą formą  spędzenia wolnego czasu.

Opiekunami byli p. Aleksandra Bartczak, p. Joanna Pawlak i p. Mariusz Bednarek.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 205