Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Topienie Marzanny! Powitanie Wiosny!
Czytaj całośćgallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1gallery1gallery1
gallery1  

Czytaj całość
 
Światowy Dzień Zdrowia 2013


W dniu 08.04.2013 obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku motyw przewodni Światowego Dnia Zdrowia poświęcony jest innej tematyce. W tym roku motywem przewodnim jest NADCIŚNIENIE a hasłem tegorocznej kampanii jest HealthyHeart Beat ? zdrowe bicie serca, prawidłowe ciśnienie krwi.
Czytaj całość
 
Wiosna 2013 w obiektywie

Pierwszy dzień astronomicznej wiosny świętowaliśmy 20 marca 2013 roku.

Wtedy to mieliśmy do czynienia
z równonocą wiosenną.

21 marca rozpoczęła  się
kalendarzowa wiosna.
 
 
FOTO-KONKURS. Szukamy wiosny! Wyślij zdjęcia!
Czytaj całość
 
Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych:

miłości, która jest ważniejsza od wszelkich dóbr,
zdrowia, które pozwala przetrwać najgorsze,
pracy, która pomaga żyć,
uśmiechów bliskich i nieznajomych, które pozwalają lżej oddychać
i szczęścia, które niejednokrotnie ocala nam życie.

Życzą nauczyciele, uczniowie i pracownicy
Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie

 
OGŁOSZENIE!!!
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie ogłasza nabór dzieci 5-6 letnich (rocznik 2007-2008) na rok szkolny 2013/2014.
Termin zapisów dzieci od dnia 15.03.2013r.- 25.04.2013 r. u p. B. Pabisiak.

 
Wspomnienie o ŚP Irenie Górskiej
 


W dniu 5 marca 2013 r. zmarła pani Irena Górska wieloletnia nauczycielka Szkoły Podstawowej w Kawęczynie
Pani Irena Górska z domu Musiałowska urodziła się 7 listopada 1938 r. w Turkowicach. W zawodzie nauczycielskim służbę pełniła przez 30 lat. Pracę rozpoczęła w 1958 r. w Szkole Podstawowej w Wietchininie, dokąd codziennie, niezależnie od pogody, dojeżdżała 5 km rowerem. Następnie została przeniesiona do Szkoły Podstawowej w Potworowie. W Szkole Podstawowej w Kawęczynie pracowała od 1 września 1964 r. do czasu przejścia na emeryturę tj. do 1988 r.
Była zaangażowanym nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń uczniów. Uczyła w klasach I-III, w ognisku przedszkolnym oraz w starszych klasach biologii. Prowadziła szkolną bibliotekę. Opiekowała się szkolnym samorządem oraz kołem PCK. Przez wiele lat społecznie pełniła funkcję ławnika przy sądzie w Turku. Aktywnie pracowała na rzecz lokalnego środowiska. Brała m. in.  udział w społecznych zbiórkach na Fundusz Budowy Szkół i Internatów oraz na rzecz Społecznego Komitetu Budowy Szkoły w Kawęczynie. Za pracę zawodową odznaczona była Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem 40 ?lecia PRL. Otrzymała  nagrodę Ministra Oświaty i Wychowania oraz nagrodami dyrektora szkoły i inspektora oświaty.
Zmarła została pochowana na cmentarzu parafialnym w Kowalach Pańskich. W uroczystościach pogrzebowych wzięli udział m.in. nauczyciele i pracownicy, rodzice i uczniowie z Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie, delegacje miejscowych szkół, koleżanki i koledzy z ZNP wraz z pocztem sztandarowym.
Cześć Jej pamięci!

Czytaj całość
 
HIT 2012
Czytaj całość
Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" i Gmina Kawęczyn otrzymały tytuł Rubinowy HIT 2012 za realizację programu "Razem można więcej" obejmującego działania na rzecz aktywizacji społeczności gminy wiejskiej. Komisja konkursowa, której przewodniczył pan Leszek Roman Suwik wizytowała w dniu 13 grudnia 2012 r. Stowarzyszenie. Celem wizyty była weryfikacja zgłoszenia
i zebranie informacji. Komisja doceniła wieloletnia i systematyczną pracę na rzecz aktywizacji mieszkańców

Ogłoszenie wyników odbyło się podczas gali finałowej Konkursu Wielkopolski Gospodarczo-Samorządowy HIT`2012 w dniu 3 lutego 2012 r. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Galę finałowa prowadziła red. Ewa Siwicka. Atrakcją wieczoru był występ zespołu "Zielonsi" - laureat
I ej edycji "Bitwy na głosy".

Gminę podczas Gali reprezentowali m. in. pan Jan Nowak-Wójt Gminy Kawęczyn oraz pani Beata Andrzejewska. Stowarzyszenie reprezentowali pani Grażyna Nowak-prezes Stowarzyszenia, pani Arleta Biegańska dyrektor Zespołu Szkół im. MSC w Kawęczynie, autorka wielu projektów na rzecz aktywizacji mieszkańców, ksiądz Antoni Janicki, pani Izabela Tomczyk- wiceprezes, pani Halina Majda- sekretarz Zarządu, pan Sylwester Kasprzak prezes poprzednich kadencji.
Czytaj całość
 
Spotkanie z Babciami i Dziadziusiami w rytmie woogi- boogi
1 lutego odbyło się w naszej szkole tradycyjne Spotkanie z Babciami i dziadziusiami z okazji ich święta. Wnuki i wnuczki klasy 0-III uprzyjemniły ten czas wierszami , piosenkami, inscenizacjami i tańcem. Dziadkowie nie szczędzili braw, a nawet dali się porwać do wspólnego tańca. Dzieci wręczyły zaproszonym seniorom rodów upominki. Rodzice zadbali o poczęstunek dla gości. Cała uroczystość przebiegła w miłej atmosferze.
Czytaj całość
Czytaj całość
 
Na własne konto
Czytaj całość
   

Czytaj całość
 
Zainwestowali swój wolny czas w edukację.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych 21 osobowa grupa uczniów z klas I-III gimnazjum weźmie udział w programie edukacyjnym "Na własne konto". Program skierowany jest do uczniów gimnazjum z gmin wiejskich i wiejsko-miejskich. . Głównym celem programu jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych, poszerzanie wiedzy ekonomicznej oraz umiejętność planowania własnej ścieżki zawodowej. W ramach programu odbywać się będą warsztaty w formie gier i zabaw edukacyjnych . W programie warsztatów, oprócz zajęć edukacyjnych, jest wizyta w banku i wizyta u lokalnego przedsiębiorcy. Dla uczniów, najaktywniej uczestniczących w zajęciach, przewidziano nagrody rzeczowe. Wszyscy gimnazjaliści, biorący udział w zajęciach, otrzymają certyfikaty. Nauczyciele i studenci, którzy poprowadzą zajęcia w ramach programu uczestniczyli w szkoleniu w dn. 30 listopada - 2 grudnia 2012 r., w Jachrance (k/Zegrza). W naszym Gimnazjum zajęcia prowadzić będą Aleksandra Bartczak i student Dawid Bachorczyk. Program jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Operatorem programu jest Fundacja na Rzecz Rozwoju Wsi "Polska Wieś 2000" im. M. Rataja. Dziękujemy panu Janowi Nowakowi wójtowi Gminy Kawęczyn za zgłoszenie uczestnictwa gminy do realizacji programu oraz sfinansowanie dowozu uczniów na zajęcia.
Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 123
http://www.zskaweczyn.pl, Powered by Joomla and Designed by SiteGround web hosting