Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 2013/2014
 
Miesiąc z Marią Skłodowską- Curie 
      w naszej szkole
   7 listopada - 7 grudnia  
 

"...W każdej epoce można mieć życie

                            interesujące i użyteczne"

Źródło: list do siostrzenicy Hanny Szalayówny, 6 stycznia 1913 r., cyt. za: Eve Curie, Maria Curie

                                             

7 listopada 2013r. - 146 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej- Curie

10 grudnia 2013r. - X Dzień Patronki Szkoły

Czytaj całość
 
Zaproś seniora do monitora
W ramach akcji "Zaproś seniora do monitora" trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery. Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

    * 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6 i7-3612QM
    * 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
    * 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB
Czytaj całość
 
Harmonogramy

Harmonogram wieczorków tanecznych w Szkole Podstawowej 

2013/2014

plik do pobrania w formacie .pdf

Harmonogram wieczorków tanecznych w Gimnazjum

2013/2014

plik do pobrania w formacie .pdf
Czytaj całość
 
Stypendia Towarzystwa Samorządowego

Czytaj całość 

W dniu 21.10.2013r. o godzinie 1400 odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów Towarzystwa Samorządowego uczniom naszej gminy. Na uroczystość przybyli senator RP-Ireneusz Niewiarowski, wójt Gminy Kawęczyn-Jan Nowak, prezes Gminnego Koła Towarzystwa Samorządowego-Henryk Binkowski, dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie
w Kawęczynie-Arleta Biegańska, dyrektor Zespołu Szkół w Kowalach Pańskich-Ewa Kałużna oraz tegoroczni stypendyści wraz z rodzicami. Jako pierwsi głos zabrali zaproszeni goście, później wręczono stypendia. Z Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie stypendia otrzymali: Aleksandra Szymczak, Weronika Kolasińska, Jakub Kasprzak, Monika Szymańska
i Karolina Szymczak. Wyróżnieni złożyli serdeczne podziękowanie p. Ireneuszowi Niewiarowskiemu oraz władzom Gminy za ofiarność i wspieranie zdolnej młodzieży. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

Czytaj całość

"Czym jest nauka dla ducha?

Tym światłem, co w mroku się jarzy."

(L. Rydel)

14 października 2013r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na który przybyli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni goście. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny, w którym wyrazili swoją wdzięczność gronu pedagogicznemu oraz pracownikom niepedagogicznym za przekazywaną wiedzę, opiekę i troskę o miłą atmosferę w szkole.

Święto jest okazją do wyróżnienia najbardziej zasłużonych pracowników. Tego dnia Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom Krzyże Zasługi, medale oraz nagrody za osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze. Złoty medal otrzymała pani Alina Bartosik, natomiast srebrne medale zostały wręczone paniom: Magdalenie Tomczyk i Jadwidze Antczak.

Odznaczenia i wyróżnienia dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych wręczane są również przez władze samorządowe oraz dyrektora szkoły. W Zespole Szkół nagrody wójta otrzymały panie: Arleta Biegańska, dyrektor Zespołu Szkół oraz Aneta Górska, nauczycielka fizyki i informatyki.

Z kolei nagrody dyrektora otrzymały panie: Bożena Tylak, wicedyrektor szkoły, Mirosława Piekarska, nauczycielka nauczania zintegrowanego, Izabela Tomczyk, nauczycielka religii, Magdalena Tomczyk, nauczycielka plastyki, Barbara Kępa, nauczycielka języka niemieckiego, Anna Milewska-Inglot, nauczycielka historii i wosu, Urszula Jarentowska, nauczycielka języka polskiego, Teresa Antczak
i Krystyna Serafińska, pracownice niepedagogiczne.

Czytaj całość
 
WYCIECZKA KLAS I - III
Czytaj całość
Z okazji Dnia Chłopca uczniowie z klas I - III pojechali na wycieczkę do Turku. W kinie obejrzeli film "Smerfy 2", a następnie zwiedzili muzeum i kościół pw NSPJ z pięknymi witrażami Józefa Mehoffera.
Czytaj całość
 
"Ze sztuką o zdrowiu"

Czytaj całość

"Ze sztuką o zdrowiu"

Dzieci 5 - 6 letnie z I, II oddziału przedszkolnego przystąpiły do szkolnego konkursu plastycznego. Wykazały się pomysłowością i umiejętnościami artystycznymi. Wykonane prace były wyeksponowane na wystawie szkolnej, gdzie komisja konkursową wytypowała do konkursu powiatowego pracę Aleksandry Janiak , która została przekazana do Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Turku.

Dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone słodkością w postaci lizaka. Serdeczne podziękowania dla rodziców za zaangażowanie w przygotowaniach do konkursu.

Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Informacja

SEKRETARIAT CZYNNY

 7:30 - 15:30

 
DYŻURY DYREKTORA ZESPOŁU SZKÓŁ 

IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE

W KAWĘCZYNIE          

 

PONIEDZIAŁEK      14:00 - 15:00

CZWARTEK               7:30 - 9:00

  

DYŻURY WICEDYREKTORA   


WTOREK                  13:30  - 14:30

ŚRODA                        7:30  - 9:00

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE


W dniu 14 października 2013 r. zajęcia opiekuńczo - wychowawcze będą w godz. od 8:00 do 11:00.
Odwozy dzieci i uczniów dowożonych o godz. 11:00.

Czytaj całość
 
Wystawy Muzeum Miasta Turku


Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 142
http://www.zskaweczyn.pl, Powered by Joomla and Designed by SiteGround web hosting