Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Zakończenie roku przedszkolnego
Czytaj całość

Zakończenie roku przedszkolnego

             Dnia 25 czerwca 2015 roku  w Kawęczynie odbyło sie uroczyste zakończenie roku przedszkolnego 2014/2015.

Uroczystość rozpoczęła młodsza grupa przedszkolaków, która przedstawiła program  artystyczny składający sie z wierszyków i piosenek. Występy zakończyli zabawą w pociąg.

            Dzieci z grupy starszej brawurowo wykonały polonez, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W dalszej części starszaki wierszami i piosenką pożegnały przedszkole.

            Pani  Dyrektor Arleta Biegańska podziękowała rodzicom za całoroczną pomoc i współpracę. Następnie pożegnała dzieci wręczając im pamiątkowe dyplomy i upominki w postaci książek.

            Uroczystość zakończyła się w miłej atmosferze przy słodkim poczęstunku dzieci, rodziców , nauczycieli i dyrekcji szkoły. Dzień ten  na pewno zapisze się w pamięci dzieci i rodziców.

                                                                                                             Grażyna Jesionek , Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
IX SPOTKANIE KAWĘCZYŃSKICH ANGLOMANIAKÓW


IX SPOTKANIE KAWĘCZYŃSKICH ANGLOMANIAKÓW
23 czerwca 2015 r. po raz IX uczniowie klas IV-VI ze Szkół Podstawowych w gminie Kawęczyn spotkali się na konkursie językowym, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kawęczynie. W miłej i przyjaznej atmosferze anglomaniacy rywalizowali ze sobą rozwiązując testy i śpiewając ulubione piosenki w języku angielskim. I miejsce zajęły klasy : IV ze Szkoły Podstawowej w Kawęczynie, V ze Szkoły Podstawowej w Tokarach i VI ze Szkoły Podstawowej w Skarżynie. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców, natomiast drobne gadżety ufundowane zostały przez Gminę w Kawęczynie. Rada Rodziców natomiast zadbała o poczęstunek w przerwie konkursu. Od dziewięciu lat organizatorem konkursu jest nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół w Kawęczynie p. Joanna Pawlak. Organizatorzy zaprosili uczniów oraz ich opiekunów ze szkół w Tokarach, Skarżynie i Kowali Pańskich za rok - na jubileuszowe X już spotkanie.
Czytaj całość
 
Pomoc na zakup podręczników!

Pomoc na zakup podręczników!

informacja dotyczącza pomocy na zakup podręczników

Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE

 

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

odbędzie się dnia 26 czerwca 2015 r. 
 
- godz. 8:00 msza św. w Kaplicy w Kawęczynie.
- godz. 8:45 uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej.
Czytaj całość
 
Rajd
Czytaj całość
 
Kiermasz

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT !!!
KOMUNIKAT !!!

Uczniowie kl. I , II i IV szkoły podstawowej oraz uczniowie kl. I gimnazjum
w roku szkolnym 2015/2016 otrzymają darmowe podręczniki
i materiały ćwiczeniowe.
Czytaj całość
 
Przedszkolacy w Łodzi
Czytaj całość
    Drugiego czerwca 2015 r. dzieci w wieku od 3 do 6 lat wybrały się na wycieczkę do Teatru Piccolo w Łodzi. Obejrzały tam spektakl pt. "Zakochany Miś" oraz częstowały się słodyczami przyniesionymi przez aktorów. Następnie, wraz ze swymi opiekunkami udali się na posiłek do McDonald's. Mali uczestnicy wyjazdu byli bardzo szczęśliwi z faktu, że mogli zobaczyć prawdziwy teatr, scenę, aktorów, no i oczywiście piękne przedstawienie.
   W tym miejscu należy wspomnieć o wsparciu finansowym do wycieczki przekazanym przez Stowarzyszenia Kawęczyńskie Forum Rodziców. Dziękujemy za okazaną pomoc.

Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Wycieczka do Łodzi
Czytaj całość
Dnia 12 czerwca 2015r. uczniowie klas I - III byli na wycieczce w Łodzi. Na początku podróży, idąc ulicami miasta , mogli podziwiać stare kamienice oraz nowoczesne domy i sklepy. Następnie obejrzeli spektakl "Pchła Szachrajka". To historia o pchle, której sposobem na życie było robienie psot każdej napotkanej osobie i w każdej sytuacji, w jakiej tylko się znalazła. Po spektaklu dzieci spotkały się z aktorami i zagrały na scenie. Później zjedli smaczny obiad. Czekała na nich jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie zwiedzanie ZOO. Z dużym zaciekawieniem wszyscy oglądali różne zwierzęta i ptaki. Była to wspaniała lekcja przyrody. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.
Czytaj całość
 
Rodzinny ogródek Marysieńki


Rodzinny ogródek Marysieńki

   Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" zgłosiło projekt "Rodzinny ogródek Marysieńki" do programu "Wolontariat Rodzinny - lokalnie". Na konkurs wpłynęło ogółem 209 wniosków z całej Polski. Do realizacji wybrano 15 projektów, w tym projekt z Kawęczyna.

   Projekt realizowany w ramach Programu Fundacji PZU realizowanego we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce.

   "Rodzinny ogródek Marysieńki" realizowany będzie od 1 czerwca do 30 września 2015 r.  Udział w realizacji projektu zgłosiło 7 rodzin.  Głównym celem projektu jest zaangażowanie rodzin w stworzenie i pielęgnowanie społecznego ogródka. Zaplanowano również montaż orbitera do ćwiczeń na świeżym powietrzu, zakup altany ogrodowej, ławeczek żeliwnych i pergoli. Posadzone będą   ulubione kwiaty Patronki szkoły tj. róże oraz zioła i krzewy ozdobne. Zakończeniem projektu będzie ognisko integracyjne. Wsparcia przy realizacji zadania udzieli m. in. Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie i Urząd Gminy w Kawęczynie. Liczymy również na wsparcie innych sponsorów i wolontariusz. Podczas festynu "Mama, tata i ja" w dniu 31 maja 2015 r. odbyło się już pierwsze robocze spotkanie rodzin,  podczas którego zaplanowano najbliższe działania.

Arleta Biegańska

Koordynator projektu 

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 235