Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Przedszkolaki bawią się wspaniale

Czytaj całość

Przedszkolaki bawią się wspaniale,

jak co roku w karnawale

 

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci , dostarczajacą im wiele przeżyć i radości.

Tak też było u nas.

W dniu 08.02.2016r. w oddziałach przedszkolnych I,II przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbył sie bal karnawałowy. Sale przedszkolne wyglądały bajecznie i kolorowo, przystrojone łańcuchami i balonami.

Tego dnia w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci były przebrane za bohaterów znanych bajek w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki,myszki Miki, królewny,króla, rycerzy, tygryski, kowboje, Spider- Mana, Batmana, Zorro..... nie sposób wymienić tych wszystkich posataci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć grupowych oraz zdjęć indywidualnych. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Dzieci uczestniczące w konkursach nagradzane były słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Kawęczynie.

W trakcie karnawałowych szaleństw można było się posilić hot - dogiem i ciastem oraz soczkiem.

Po kilku chwilach odpoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm walczyka, samby i disco. 

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom, wychowawcom i rodzicom spędzenie czasu w miłej atmosferze.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Kolejny bal już za rok!!!!

 

p. Beata Pabisiak, p. Grażyna Jesionek, p. Daria Piątkowska

Czytaj całość
 
Gratulacje dla pani Aliny BartosikGratulacje dla pani Aliny Bartosik

Z wielką satysfakcją informujemy, iż nauczycielka naszego gimnazjum p. Alina Bartosik w dniu 6 lutego 2016 roku złożyła ślubowanie i otrzymała specjalną odznakę tzw.  "blachę przewodnicką"  upoważniającą  do oprowadzania wycieczek po Wschodniej Wielkopolsce.

Pani Bartosik w trakcie wielomiesięcznego szkolenia zdobyła szeroką i szczegółową wiedzę o obszarze, poznała historię wielu miejsc i obiektów, najciekawsze legendy, anegdoty  i wydarzenia związane z terenem Wschodniej Wielkopolski.

Życzymy pani Alinie Bartosik pełnej realizacji w wykonywaniu nowej dla niej profesji, wytrwałości, cierpliwości i poczucia humoru. Wierzymy, że z taką sama pasją będzie wykonywała trudny zawód przewodnika z jaką realizuje się jako nauczyciel biologii w naszej szkole.

Czytaj całość
 
Bezpieczne walentynki

Walentynki (ang. Valentine's Day) - coroczne świeto zakochanych przypadające
14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego.

Walenty z wykształcenia był lekarzem, z powołania duchownym - biskupem Terni
w Umbrii. Żył w III wieku w Cesarstwie Rzymskim za panowania Klaudiusza II Gockiego. Cesarz ów za namową swoich doradców (twierdzących, iż najlepszymi żołnierzami są legioniści nie mający rodzin), zabronił młodym mężczyznom wchodzić w związki małżeńskie. Biskup Walenty błogosławił jednak śluby młodych legionistów, tym samym łamiąc zakaz. Został za to wtrącony do więzienia, gdzie według legendy zakochał się
w niewidomej córce swojego strażnika, która ponoć pod wpływem tej miłości odzyskała wzrok. Gdy dowiedział się o tym cesarz, kazał zabić więźnia. Ten w przeddzień egzekucji wykonanej 14 lutego 269 r. napisał list do swojej ukochanej, podpisany "Od Twojego Walentego". Zwyczajem w tym dniu stało się więc wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne.

Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka

Czytaj całość
11 lutego  w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z przedszkola  i uczniowie klas I- III  również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami i wychowawczyniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały program artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć  i Dziadziusiów.  Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszył uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z  tej okazji słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

 

Czytaj całość
 
Tłusty czwartek

Czytaj całość
4 lutego 2016 r. obchodziliśmy  święto wszystkich łasuchów czyli tłusty  czwartek. Wedle tradycji,  w tym dniu dozwolone jest
objadanie się.

Staropolskie przysłowie mówi: Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła. Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka - w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. 

Dlatego też Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kawęczynie w tym najsłodszym dniu  karnawału wyszła naprzeciw oczekiwaniom amatorów słodkości. Zorganizowała pieczenie i degustację tych szczególnych rarytasów. Uczniowie, zwabieni zapachem, ustawiali się w kolejce aby skosztować świeżych i jeszcze cieplutkich pączków. A były one idealne, pulchne, lekko zapadnięte  w środku, z  jasną obwódkę wokół, obsypane delikatnie cukrem pudrem.

I choć pączki to wcale nie polski wynalazek, a tradycja smażenia tych smakołyków wywodzi się najprawdopodobniej ze starożytnego Rzymu lub, jak podają inne źródła, narodziła się na Bliskim Wschodzie to panie Jolanta Bartczak, Edyta Balcerzak, Bogumiła Piorunowska, Sylwia Bronszewska, Dorota Ciesielska, Agnieszka Górska oraz pan Dariusz Balcerzak  okazali się prawdziwymi mistrzami cukierniczego fachu.  Dzięki nim cała społeczność szkolna , zgodnie z obyczajem , mogła  tego dnia  oddać się słodkim przyjemnościom.

Czytaj całość
 
Bez miłości nie ma dobrego świata

Czytaj całość

Bez miłości nie ma dobrego świata

10 stycznia 2016r. roku w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie panowała ogromna radość. Tego dnia bowiem wystawiane były jasełka. Podziwiać je mógł widz szczególny, lokalna społeczność. W bożonarodzeniowym przedstawieniu mogliśmy zobaczyć zarówno dzieci ze szkoły podstawowej, jak i młodzież      z gimnazjum. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem katechetki, pani Izabeli Tomczyk oraz nauczyciela muzyki, pana Krzysztofa Jesionka.

Czytaj całość
 
AKTYW Landia
Czytaj całość


AKTYW Landia

 

 Nabór na naukę pływania w Turku rozpoczęty !

Zapraszamy dzieci i młodzież na naukę pływania.

Zaczynamy od nowego semestru szkolnego. 

 

Oferujemy:

- Zajęcia raz w tygodniu

- Zajęcia na basenie 45 min

- Transport autokarem

- Wykwalifikowanych opiekunów 

- Zajęcia w grupach

 

W cenie kursu nauki pływania:

 - koszt wejścia na basen

- instruktor nauki pływania

- autokar spod szkoły

- opieka w trakcie transportu

- ubezpieczenie

Kontakt:

Michał Pusty

tel. 603  676 607

 

 

Koszt kursu oraz godziny wyjazdu uzgodnione będą z rodzicami po zebraniu grupy. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj całość
 
Dzień Promocji Talentów
Czytaj całość
   

Czytaj całość
 
Szopki bożonarodzeniowe

Szopki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego

Czytaj całość
Czytaj całość
 
Świąteczne konkursy i rękodzieła w Zespole Szkół
iTurek: http://www.iturek.net/cool-turek/rejon/kaweczyn/item/5944-kaweczyn-swiateczne-konkursy-i-rekodziela-w-zespole-szkol
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 61 - 120 z 267