Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników

Harmonogram wprowadzania bezpłatnego dostępu do podręczników,materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego uczniom szkół podstawowych.

plik do pobrania

Czytaj całość
 
Anglomaniacy po raz IX

 

Czytaj całość

Anglomaniacy po raz IX

 

Już po raz IX uczniowie kl. IV-VI  Szkół Podstawowych z gminy Kawęczyn spotkali się na gminnym konkursie języka angielskiego "Anglomaniacy", którego inicjatorem jest nauczycielka Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej -Curie w Kawęczynie p. Joanna Pawlak. 36 uczniów ze szkół w Tokarach, Skarżyna, Kowali Pańskich i Kawęczyna rywalizowało ze sobą rozwiązując test gramatyczny a następnie prezentując się w wybranej przez siebie piosence anglojęzycznej. Opiekunowie każdej ze szkół wcielili się w role jury, jednak ostateczne decyzje podejmowała przewodnicząca jury w osobie  p. Agnieszki Polińskiej , nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Żukach, która jest jednocześnie autorką testów konkursowych.

 
Czytaj całość
 
Dzieciaki z Kawęczyna przeciw paleniu!
Dzieciaki z Kawęczyna przeciw  paleniu!

Czytaj całość
   
Czytaj całość
 
Stypendia Towarzystwa Samorządowego w Koninie
Towarzystwo Samorządowe w Koninie ogłasza kolejną edycję stypendiów.
Nabór wniosków trwa do 15 lipca.


Ogłoszenie o programie
Regulamin pracy komisji stypendialnej
Regulamin funduszu stypendialnego
Wniosek stypendialny

Czytaj całość
 
Wycieczka do Kalisza

Czytaj całość

W dniu 11 czerwca 2014r uczniowie klas I, II i III udali się na wycieczkę do tego pięknego,  starego miasta. Tam obejrzeli film w kinie , zwiedzali  Stare Miasto ,bawili się w Sali Zabaw oraz byli w McDonald`s.

Czytaj całość
 
Przygoda przedszkolaków w plenerze

Czytaj całość

W poniedziałek 9 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych I,II ( w wieku od 3- 6 lat)  wyruszyły na wycieczkę do Stajni  Koni  "Roka" znajdującej się w  Księżych Kowalach niedaleko Turku.  Na miejscu, ku zaskoczeniu dzieci, powitały ich prześliczne psy, toteż natychmiast na twarzach  pojawiły się uśmiechy, a głaskaniom i piskom nie było końca. 

Naszym przewodnikiem był Pan Tomek , który opiekował się nami podczas wycieczki po stajni. Opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z hodowlą koni i ich zwyczajami, a nawet charakterami poszczególnych osobników. Największe jednak wrażenie zrobiło na dzieciach stado przepięknych koni, wśród których były małe źrebaki. Poza konikami i kucykami dzieci poznały różne typy i  rasy zwierząt: mini owce, owce wrzosówki i wielkopolskie, miniaturowe kozy, lamy, osiłki, świnki wietnamskie, papugi itp.

Następnie dzieci mogły wypróbować swoich umiejętności jeździeckich na kucyku i przejazd bryczką. duże wrażenie zrobił kucyk toteż niektóre dzieci ponownie skorzystały z przejażdżki.

            Wiele radości sprawiły zabawy na trampolinie, basenie wodnym i placu zabaw. Po wszystkich atrakcjach odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek nad ogniskiem, a następnie degustacja.

Dzieci radośnie spędziły czas w urokliwym plenerze stajni, a niezapomniane wrażenia na długo pozostaną w ich pamięci.

 

 

Beata Pabisiak

Czytaj całość
 
Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Czytaj całość
Tylko jednego  punktu zabrakło Dominice Kaczmarek uczennicy kl III gimnazjum do zdobycia tytułu laureatki XVIII Konkursu Wiedzy  Wielkopolsce.

Jej osiągnięcia w tym konkursie można jednak uznać za sukces, gdyż musiała pokonać etap szkolny, powiatowy i wojewódzki. Ponadto Dominika była jedyną gimnazjalistką z powiatu tureckiego w finale wojewódzkim. Do tego etapu doszło tylko 15 gimnazjalistów z całej Wielkopolski.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

A. Milewska Inglot

Czytaj całość
 
Finał Konkursu Wiedzy o Gminie Kawęczyn

Czytaj całość

W dniu 29 Maja 2014r. w zespole szkół im. MSC już po raz XIV odbył się
Finał Konkursu Wiedzy o Gminie Kawęczyn.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie (zwycięscy etapów szkolnych) ze wszystkich szkół podstawowych terenu gminy Kawęczyn, z klas IV do VI (razem 11 uczniów), 4 uczennice z Gimnazjum w Kowalach Pańskich oraz 8 uczniów z Gimnazjum im. MSC w Kawęczynie.
Uroczystość otworzył Wójt Gminy Kawęczyn Jan Nowak.                                       
Uczestnicy pisali test (o różnym stopniu trudności dla szkół podstawowych i gimnazjów) przygotowany przez Przewodniczącego Rady Gminy Kawęczyn pana Piotra Geblera przez  30 minut .

Czytaj całość
 
Festiwal Piosenki Dziecięcej "Śpiewaj razem z nami"
Czytaj całość
W dniu 30.05.2014r.  uczniowie Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie  wzięli udział w XI Festiwalu Piosenki Dziecięcej  "Śpiewaj razem z nami", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tokarach. W konkursie brali udział reprezentanci szkół z terenu Gminy Kawęczyn. Młodzi wykonawcy prezentowali swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja. Zespół Szkół  reprezentowany był przez sześcioro uczniów. Jury doceniło wysoki poziom przedstawicieli naszej szkoły i przyznało następujące miejsca:
Czytaj całość
 
Artystyczny przegląd przedszkolaków
Czytaj całość
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie był organizatorem tegorocznego XIV Gminnego Przeglądu Twórczości Dziecięcej. Odpowiedzialną za przygotowanie imprezy była  Beata Pabisiak - nauczycielka oddziału przedszkolnego . Udział w niej wzięło 92 dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych w Tokarach, Skarżynie i Kawęczynie oraz Gminnego Przedszkola z Kowali Pańskich.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 241 - 300 z 352