Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Ogłoszenie

 

TOWARZYSTWO SAMORZĄDOWE

 

OGŁASZA NABÓR WNIOSKÓW

 

DO KOLEJNEJ EDYCJI PROGRAMU STYPENDIALNEGO

2016/2017

 


  

http://www.stypendia.ts.konin.pl

Czytaj całość
 
Dla każdego coś miłego

Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" przez cały czas utrzymuje ciekawą ofertę zajęć edukacyjnych, wychowawczych, profilaktycznych, artystycznych i integrujących wszystkich mieszkańców Gminy Kawęczyn (bez względu na wiek i wykształcenie). Pragnie w ten sposób rozbudzić i włączyć w aktywne zajęcia twórcze  dzieci i młodzież, aby poprzez wspólne przebywanie z nauczycielami, specjalistami i rodzicami mogła odkryć nowe pasje i hobby; pragnie  stworzyć jak najwięcej okazji do działań zmierzających do otwarcia się na to, co nowe, ciekawe i inspirujące.  Dzięki aktywności członków organizacji w ubiegłych latach zostało zrealizowanych wiele projektów. Obecnie od  6.06.2016r.  do 30.11.2016r. Stowarzyszenie "Kawęczyńskie Forum Rodziców" realizuje kolejne 4 projekty. Zadania te   dotowane są przez  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj całość
 
List do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

List do Uczniów z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

 
Czytaj całość
 
SPOTKANIE WOLONTARIUSZY W SZKOLE W KAWĘCZYNIE

Czytaj całość

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY W SZKOLE W KAWĘCZYNIE.

17 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie odbyło się spotkanie Wolontariuszy z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku z młodzieżą ze Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza, który rozpoczyna swą działalność w ramach projektu  "Innym siebie dam, bo dobre serce mam". Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem wizyty było propagowanie idei i wartości wolontariatu wśród dzieci i młodzieży oraz zapoznanie wszystkich co to jest wolontariat, kim jest wolontariusz a także jakie jest zaangażowanie młodych ludzi do czynnej, dobrowolnej
i bezinteresownej pomocy innym.    

Czytaj całość
 
LETNI OBÓZ SPORTOWY
 

LETNI OBÓZ SPORTOWY

DLA  

 dzieci i młodzieży do 16 lat

 

(WARUNEK KONIECZNY: co najmniej jedno z rodziców /prawnych opiekunów/ jest ubezpieczone w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego).

 

MIEJSCE wypoczynku letniego: Pomorze

 Terminy:

I turnus:          04 - 17 lipca 2016

II turnus:         29 lipca - 11 sierpnia 2016

  

Odpłatność od uczestnika 450,00 zł
 
W programie:

- zajęcia sportowe (w tym piłka nożna)

- jazda konna

- kąpiele i plażowanie nad jeziorem i nad morzem

- zwiedzanie regionu

- inne atrakcje. 

Zainteresowanych prosimy o kontakt: 504 909 538

 Organizator: Uczniowski Klub Sportowy "ISKRA" przy Szkole Podstawowej w Sarbicach


Czytaj całość
 
JUBILEUSZ "ANGLOMANIAKÓW"

Czytaj całość
Dnia 15.06.2016 roku w  Szkole Podstawowej w Kawęczynie odbył się niezwykły, bo jubileuszowy
X Konkurs Językowy  "Anglomaniacy", którego inicjatorką i organizatorką jest nauczycielka języka angielskiego w tutejszej szkole-pani Joanna Pawlak . Uczniowie klas IV- VI, z czterech gminnych podstawówek spotkali się, aby wspólnie bawić się i uczyć  Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy gramatyczno - leksykalne i śpiewali piosenki w jęz. angielskim. . Bardziej niż o rywalizację , chodziło   o integrację pomiędzy uczniami szkół z jednej  gminy. W przerwie, podliczania punktów czas uprzyjemniali gościom uczniowie Zespołu Szkól im. Marii Skłodowskiej - Curie w Kawęczynie.  Atrakcją dnia był również jubileuszowy tort , którym rozczęstowano wszystkich  przybyłych gości. Każda ze szkół wyjechała z nagrodami, które  ufundowało Wydawnictwo Oxford University Press. Niezwykłą pomocą wykazała się rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Kawęczynie oraz Stowarzyszenie  Kawęczyńskie Forum Rodziców. Organizatorzy są przekonani, że w przyszłym roku będzie równie przyjemnie i interesująco.

Czytaj całość
 
Rodzinnie, radośnie i kolorowo, czyli Festyn w Kawęczynie
Czytaj całość 
W piękną, słoneczną niedzielę, 12 czerwca, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny pod hasłem "Mama, tata i ja". Bogaty program  oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że o godzinie 14:00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi. Dopisało to, co najważniejsze: pogoda i dobre humory przybyłych gości. Festyn rozpoczęły występy uczniów z Zespołu Szkół i oddziałów przedszkolnych. Dzieciaki pokazały nie tylko talent aktorski i  wokalny,  ale również taneczny. Gromkie brawa świadczyły o tym, że część artystyczna zaprezentowana przez młodych artystów bardzo się podobała.
Czytaj całość
 
Przedszkolaki w teatrze i zoo

Czytaj całość
Dnia 18.05.2016r. dla dzieci 3 - 6 - lat została zorganizowana wycieczka do Łodzi. W programie wycieczki było m.in. obejrzenie przedstawienia   pt. "O Żabce co nie została królewną" w Teatrze Arlekin . Należy tu nadmienić, że dzieci z naszego przedszkola miały już niejednokrotnie zorganizowany wyjazd do teatru.

            Po opuszczeniu teatru, uczestnicy wycieczki udali się do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, gdzie mogli poznać i obserwować różne ptaki, ryby i zwierzęta egzotyczne. Dla przedszkolaków wizyta w zoo okazała się być niezwykłą przygodą z wielu powodów, a fascynacja związana z tak bliskim kontaktem ze zwierzętami znanymi głównie z książek wzrastała z każdym przebytym krokiem. Dzieci mogły z bliska obserwować nieznane gatunki zwierząt, jak również oglądać je w czasie karmienia i odpoczynku. Wśród przedszkolaków nie zabrakło prawdziwych znawców fauny, którzy szybko rozpoznawali i nazywali spotkane zwierzęta. Wycieczka do zoo okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem,  ale również atrakcyjną lekcją przyrody.

                      Organizatorkami wyjazdu były nauczycielki : Grażyna Jesionek, Beata Pabisiak

 

Czytaj całość
 
KOLONIE LETNIE 2016

KOLONIE LETNIE 2016      

      Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA" organizuje kolonie letnie dla dzieci rolników w wieku od
8 do 16 lat, których co najmniej jedno z rodziców jest ubezpieczone w pewnym zakresie w KRUS.

        Koordynatorem powiatowym jest Przewodniczący Zarządu Powiatowego ZZR "OJCZYZNA" w Turku - Eugeniusz Maciejewski tel. 607983870.  Informacje można również uzyskać na stronie internetowej www.piast-jmen.pl, w zakładce Związek Zawodowy Rolników "OJCZYZNA".


Czytaj całość
 
Congratulations Kamila!

Czytaj całość

Congratulations Kamila!

 

W dniu  18.05.2016 do Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie tłumnie przybyli recytatorzy poezji obcojęzycznej z  całego powiatu..  Recytowali wiersze w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim. Kamila Pietrzak , uczennica kl. III  Zespołu  Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Kawęczynie , została zwyciężczynią  XIII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej we Władysławowie ,w kategorii  poezji anglojęzycznej. Pokonała  21 świetnie recytujących gimnazjalistów  ze szkół powiatu tureckiego. Zwycięstwo Kamili   jest po części  zasługą  nauczycielki  języka angielskiego - p. Joanny Pawlak, która przygotowała gimnazjalistkę do konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                                                                              red. J.P.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 180 z 352