Menu witryny
Strona główna
Aktualności
Archiwum
O szkole
Kółka zinteresowań
Realizowane projekty
Dla rodziców
----------------------
e-Dziennik - logowanie
Poczta - logowanie
Owncloud - logowanie
Stowarzyszenie KFR
----------------------
Nowości
Popularne
BIP

Linki
Mam kota na punkcie mleka
Linki

Linki
Advertisement
Linki
Gościmy
Odwiedza nas 1 gość
Aktualności
W Krainie Wielkich Jezior Mazurskich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
 Czytaj całość

Na początku maja uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie wybrali się na trzydniową wycieczkę na Warmię i Mazury.

Teren ten odznacza się bardzo zróżnicowaną rzeźbą terenu. Charakterystyczne wzniesienia i równiny poprzecinane rzekami, strumieniami, a także doliny z ogromną ilością jezior, które dominują w krajobrazie to wizerunek tych okolic. Na urok tych ziem składają się obok bogactwa jezior, rzek i kanałów, również przepiękne lasy, liczne rezerwaty leśne, roślinne i zwierzęce oraz interesujące zabytki architektury.

Czytaj całość
 
Przedszkolacy blisko kultury i przyrody Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

 Czytaj całość

Przedszkolacy blisko kultury i przyrody

We wtorek 08.05.2018 r. dzieci z obu oddziałów przedszkolnych były na wycieczce w Turku. Pierwszy punkt programu to obejrzenie spektaklu teatralnego pt. "O dzielnym Szewczyku". Spektakl dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń : barwne dekoracje, piosenki, popisy w żonglowaniu, elementy akrobatyki a to wszystko wokół bajkowej historii Szewczyka.

Drugi punkt programu wycieczki to wizyta w Nadleśnictwie Turek - edukacja przyrodnicza. Nasi podopieczni obejrzeli tam krótki filmik o pracy leśnika, podziwiali dąb Jana Pawła II, a następnie pan leśniczy opowiedział o pszczołach, jak powstaje miód. Największe zainteresowanie wzbudziła obserwacja pszczół podczas ich pracy. Dzieci mogły zobaczyć na własne oczy pszczoły niosące pyłki kwiatów i ich krzataninę w ulu.

Dzieci nieco zmęczone ale pełne nowych doświadczeń i wzbogacone o nowe książki przyrodnicze (otrzymane od Nadleśnictwa Turek) powróciły do Kawęczyna.

Czytaj całość
 
Fasola z orzełkiem w "Ogródku Marysi" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Fasola z orzełkiem w "Ogródku Marysi"

Uczniowie klasy IIIa gimnazjum z naszej szkoły mieli niecodzienną lekcję historii. W ramach cyklu zajęć poświęconych drodze Polaków do niepodległości, 4 maja, czyli tuż po Święcie Konstytucji 3 maja  zapoznani zostali przez nauczycielkę z rolą fasoli niepodległości, zwanej też fasolą z orzełkiem w czasach zaborów. Następnie zaopatrzeni w narzędzia ogrodnicze udali się do szkolnego ogródka, by zasadzić ziarenka tego symbolu patriotyzmu Polaków. Każdy z uczniów otrzymał również nasiona fasoli do zasadzenia we własnym ogrodzie.

Czytaj całość
 
Konkurs fotograficzny "KADR NA POWIAT TURECKI" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Konkurs  fotograficzny  "KADR NA POWIAT TURECKI"

Czytaj całość
 
Nasi mali piłkarze !!! Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Nasi mali piłkarze !!! :)


We wtorkowy poranek 27 kwietnia br. na obiekcie sportowym Moje Boisko ORLIK 2012 w Malanowie przy ul. Szkolnej rozegrany został turniej eliminacyjny Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy "WIELKOPOLSKA".

Do rywalizacji na malanowskim Orliku przystąpiło 7 drużyn: SP Malanów I, SP Malanów II, SP Miłaczew, SP Przykona I, SP Przykona II, SP Kawęczyn i drużyna reprezentująca Zespół Szkolno-Przedszkolny ze Słodkowa. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w której zagrały systemem "każdy z każdym". Następnie po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowy do 1/2 finału. Po rozegraniu półfinałów odbyły się mecze o III miejsce oraz finał.

Nie zabrakło wielu pięknych goli, znakomitych interwencji bramkarzy i zagrań na bardzo wysokim poziomie.

Czytaj całość
 
Nasi mali poligloci Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość


Umiejętność posługiwania się językami obcymi to w dzisiejszych czasach konieczność.
Od września 2017 r. dzieci z klas wczesnoszkolnych uczą się języka niemieckiego m.in. dzięki przystąpieniu poszczególnych gmin z naszego powiatu do "Pilotażowego programu wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd powiatu tureckiego w klasach I - III szkół podstawowych w latach 2017-2020".
Czytaj całość
 
Martyna Błaszczyk na XXII Targach Edukacyjnych w Poznaniu. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość


23 marca uczennica klasy IIIa gimnazjum Martyna Błaszczyk była uczestniczką podsumowania  Konkursu: "Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej",  które nastąpiło podczas XXII Targów Edukacyjnych w Poznaniu.  Tegoroczna edycja konkursu dotyczyła działalności Polaków w Bretanii. Organizatorem konkursu jest  Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a jego celem  wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności  poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego  świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie  do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych.

Czytaj całość
 
Dzień Kobiet 2018 Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

 Czytaj całość

        W dniu 8 marca w Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie na sali gimnastycznej odbył się  uroczysty apel z okazji "Dnia Kobiet".

        Klasa II gimnazjum zaprezentowała taniec "Belgijka" , który bardzo spodobał się publiczności. Nie obyło się bez skeczów, przedstawiających codzienne życie i problemy Bożeny i Merlina. W pierwszym skeczu małżeństwo siada do śniadania, Merlin opowiada jak było w trasie koncertowej, a Bożena jak kupowała jaja od baby na targu oraz o krecie, który zniszczył jej forsycje. W drugim skeczu Bożenka bierze kąpiel, a Merlin jest głodny próbuje ugrzać sobie parówkę.

Czytaj całość
 
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
Na wesoło i bez nudy, czyli "Wieczory Nauki" w Kaczkach Średnich

Pierwsze spotkanie ze szkołą średnią już za nami. W dniach 2-3 marca 19 uczniów z klasy III a odwiedziło mury Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich, gdzie przywitali nas: Dyrektor szkoły, uczniowie i nauczyciele, redaktorzy naszych regionalnych mediów oraz gość specjalny, Karol Rybicki - uznawany i utytułowany miksolog klasy światowej, z którym mieliśmy okazje porozmawiać, zrobić sobie zdjęcia i przygotować kilka pysznych koktajli.Czytaj całość
 
List Ministra Edukacji Narodowej Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
 
100 - lecie Odzyskania Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
 
Dobrze zaPROJEKTowana szkoła Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość
 
Gość z Izraela w naszej szkole Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Gość z Izraela w naszej szkole

Uczniowie klasy IIA i IIB uczestniczyli w bardzo atrakcyjnej lekcji z udziałem gościa z Izraela. Uczestnicy spotkania porozumiewali się  w języku obcym. Uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego oraz poznać zastosowanie translatora. W czasie spotkania omawiane były tematy związane z  kulturą, tradycją i obyczajami. Uczestnicy spotkania rozmawiali również  o dekalogu, który jak się okazało jest wspólny dla obydwu narodów.

 

Czytaj całość
 
Choinka w przedszkolu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

Choinka w przedszkolu

W czwartek 8 lutego 2018r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się choinka noworoczna. Przedszkolaki  wspólnie z nauczycielami  udekorowały salę balową łańcuchami, światełkami i balonami. Bal prowadził DJ Bartek wraz z asystentką, która przebrała się za pingwinka i zabawiała dzieci tańcem.  Było dużo śmiechu i radości. Wyśmienicie bawiły się zarówno dzieci i  nauczycielki. Prowadzący organizował konkursy dla dzieci i nauczycieli. Były tradycyjne Kaczuszki, Krasnoludki, tańce w kole, w parach, wężyki. Obok w sali czekały pyszne pączki  no i oczywiście pizza, której dzieci nie mogły się doczekać.

 

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu zabawy.

        BP, GJ

Czytaj całość
 
Patent na bezpieczne ferie Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemuCzytaj całość
 
"Przyrzekam być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić" Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

Czytaj całość

"Przyrzekam być zawsze pogodnym i radość dzieciom przynosić".

Dzień 25 stycznia 2018 roku zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych.
Właśnie tego dnia miała miejsce niebywała i niezwykła uroczystość w naszej małej społeczności.
Do zaszczytnego grona Kawalerów Orderu Uśmiechu oficjalnie dołączył pan Ireneusz Niewiarowski, któremu na wniosek uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu postanowiła nadać
ten najszlachetniejszy znak uśmiechniętego słońca.
W uroczystości brali udział: pani Halina Sroczyńska (wicekanclerz Kapituły Orderu Uśmiechu), pani Dorota Zawadzka (członkini Kapituły), Kawalerowie Orderu Uśmiechu: pani Krystyna Chowańska, pan Henryk Perzyński, pan Ryszard Lenartowicz, radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego pani Anna Majda, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje organizacji pozarządowych, dyrektorzy i nauczyciele szkół, prezesi fundacji i stowarzyszeń działających na rzecz dzieci, społeczność uczniowska reprezentowana przez samorządy szkolne, młodzieżowe drużyny pożarnicze, drużyna Związku Harcerstwa Polskiego, młodzi wolontariusze, przedstawiciele mediów.

Czytaj całość
 
Bezpieczne walentynki Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
 
Szkolne spotkanie z historią regionu Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
Często nasze rodziny od wielu pokoleń zamieszkują w danej miejscowości, ale co tak naprawdę wiemy o jej historii, tradycji czy kolorycie lokalnych wydarzeń?

   Wiedza o regionie i jego historii w obecnym czasie staje się coraz ważniejsza, ponieważ daje poczucie lokalnej tożsamości.

    Aby ocalić i rozpowszechnić regionalna historię w poniedziałek 22 stycznia  na lekcje wychowawcze w klasach II gimnazjum zaprosiliśmy pasjonatów badający historię naszego regionu.

   Pani Paulina Wożniak, która na co dzień pracuje w Urzędzie Gminy w Kawęczynie i redaguje do "Kawęczyniaka" ciekawy cykl artykułów pt. "Wspomnień blask" opowiadała jaką skarbnicą wiedzy o historii lokalnej są spotkania i rozmowy z najstarszymi mieszkańcami naszej gminy. Poprzez spisywanie wspomnień tych osób chce ocalić ślady historii od zapomnienia.

Czytaj całość
 
Jasełka Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu
Czytaj całość
W czwartek 21.12.2017r. i w niedzielę 14.01.2018r. w  Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kawęczynie z inicjatywy pani Izabeli Tomczyk odbyło się  przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. "Jasełka z Małym Księciem". Spektakl został uświetniony przez szkolny chórek, który pod kierunkiem pana Krzysztofa Jesionka wspierał młodych aktorów w śpiewie kolęd i pastorałek.
Czytaj całość
 
Dzień Babci i Dziadka - 19 stycznia 2018r. Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu


Czytaj całość

Dzień Babci i Dziadka - 19 stycznia 2018r.

 

"Bardzo Was doceniamy i bardzo szanujemy, a dzisiaj po prostu bardzo dziękujemy.              
Z Wami nie jest straszny świat, Babciu i dziadku... Żyjcie nam 100 lat!"

      Przedszkolaki i uczniowie klas I - III,  jak co roku zaprosili w progi naszej szkoły babcie i dziadków z  okazji ich święta. Wspólnie odśpiewano "Sto lat", po czym wnuczęta złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Gości bawiły dzieci wspaniałymi występami przygotowanymi pod  okiem wychowawców. Na scenie pojawiły się staruszki, kowboje, poszukiwacze czarodziejów. Każde dziecko mogło popisać się umiejętnościami recytatorskimi, wokalnymi, bądź tanecznymi. Dziadkowie nie szczędzili braw i słów wdzięczności. Spotkanie uprzyjemnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się  do zorganizowania i uświetnienia spotkania.

Czytaj całość
 
Zaszczep się wiedzą Utwórz PDF Drukuj Wyślij znajomemu

"Zaszczep się wiedzą"

Grypa to ostre wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, wywoływane przez wirusy grypy. Przyczyną corocznych, sezonowych wzrostów zachorowań na grypę w okresie jesienno-zimowym.

Grypa powoduje zachorowania w każdej grupie wiekowej (Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że rocznie dotyczyć może 5%-10% dorosłych i 20%-30% dzieci). Zachorowania na grypę są przyczyną ciężkich powikłań pogrypowych. W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Grypa przenosi się z osoby na osobę drogą kropelkową podczas kichania, kaszlu lub w wyniku bezpośredniego kontaktu ze świeżą wydzieliną z dróg oddechowych zakażonych osób.

Czytaj całość
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 71 z 340